הדברת דירות

אם אתם עומדים להיכנס לבית חדש או סיימתם לשפץ את הבית ואתם מתמודדים עם קרציות, פרעושים, נמלים, ג'וקים או כל דבר אחר שפוגע לכם באיכות החיים, זה הזמן לעשות הדברת דירות. ההדברה השכיחה ביותר היא הדברת ג'וקים, אך ישנם סוגי הדברות שונות שלא כוללות זוחלים. לכן חשוב שתדעו ממה אתם סובלים ובהתאם לזאת הזמינו הדברת דירות. כך למשל, אם יש לכם הרבה ג'וקים בבית חשוב שתבצעו הדברת ג'וקים, אך אם יש לכם בעל חיים כלב או חתול שיש להם קרציות ואתם מרגישים את העקיצות על גופכם, הזמינו הדברת קרציות.

אילו סוגי הדברות קיימות?

ישנם לא מעט סוגי הדברות כאשר המובילה ביניהם היא הדברת זוחלים אשר כוללת: הדברת ג'וקים, נמלים, פרעושים,טרמיטים ועוד. וכמו כן , ישנם הדברות להרחקת יונים וציפורים, הדברות לעכברים וחולדות ואף לנחשים.רוב ההדברות הינם לג'וקים  תיקנים אשר רובנו סובלים מהם בימי הקיץ החמים. לכן חשוב להדביר בטרם מגיעה עונת הקיץ החמה אשר מוציאה את כל הזוחלים למיניהם החוצה כולל לדירתנו.

כיצד מתבצעת הדברת דירה?

הדברת דירה מתבצעת בכמה שלבים:

ראשית המדביר מגיע על מנת לבחון את הדירה, את סוג המזיק ואת היקף שטחה של התופעה, על מנת לדעת איזה הדבר לבצע בביתכם. חשוב שטרם ההדברה הדירה תהיה ריקה וללא דברים שמפריעים במהלך ההדברה. ביום ההדברה יהיה עליכם לעזוב את הבית למשך שעה וכן להוציא גם בעלי חיים מהבית. כמו כן, חשוב שמוצרי מזון, טואלטיקה, תרופות וחומרים שונים אחרים יהיו מרוכזים במקום אחד וסגורים על מנת שההדברה לא תיכנס בהם. שנית, ישנם מקרים בהם ישנו צורך שההדברה תתבצע בכמה שלבים, לכן אם יש לכם הדברה כזאת, בשלב זה תהיה ביקורת של המדביר על מנת לוודא שאכן התהליך התבצע בהתאם לנהלים.

מתי יש לבצע הדברה?

את ההדברה יש לבצע בתקופת הקיץ ורצוי בהתחלה לפני שכל החרקים למיניהם פולשים לבית. ההדברה מונעת מרוב המזיקים להתקרב למקום עקב החומר והריח הבלתי נסבל. אך אם יש לכם בעיה שהיא יותר קשה מזוחלים, כגון: עכברים או חולדות, חשוב שלא תחכו ותזמינו מדביר על מנת לטפל בבעיה במהירות.