השקיה נכונה

אחד הדברים החשובים שיש לשים לב בעת הקמת גינה הוא נושא השקיית הגינה. השקיה נכונה היא השקיה אשר שמה דגש על מערכת השקיה בטפטפת או בשילוב דשן, תוך כדי התחשבות בשטח הגינה, הגידולים וכמות הזמן שאתם רוצים להקדיש לטיפוחה. לכן רגע לפני שאתם מקימים גינה חשוב שתגדירו מראש את כמות המים לה זקוק כל צמח וצמח בגינה בהתאם לאזור האקלים, סוג הקרקע, השמש שהצמח מקבל ועוד.

תכנון הגינה?

תכנון הגינה עוזר לחסוך במים לגינה, כך שאתם מקבלים גינה חסכונית אשר כוללת צמחים עונתיים, פירות וירקות כפי שאתם צריכים. בעת תכנון הגינה חשוב לשים לב לכמה דברים חשובים: הקטנת שטח המדשאה, נטיעת עצים ושתילים בגינה אשר צורכים כמות קטנה של מים. ככל שתתכנו את הגינה עם איש מקצוע בשלבים מוקדמים יותר, כך תקבלו גינה אשר מתאימה לצרכים האישיים שלכם.

דרכים להשקות את הגינה?

ישנם דרכים שונות להשקיית הגינה, אך היעילה ביותר היא שימוש בטפטפות ע"י מחשב. הטפטפות מפזרות את המים בצורה חסכונית ושווה בין כל הצמחים בגינה, היא יוצרת שלוליות אשר מושכות מזיקים ואידוי במועדים קבועים. כמו כן, ניתן להשתמש בה בצורה סדירה גם שאנו בנסיעה או יוצאים לחופשה. חשוב לעדכן את תכיפות ההשקיה לפי עונות השנה וע"פ סוג הצמח וחשיפתו לשמש. השקיה בשעות הלילה המאוחרות עד לפני הזריחה עוזרת לצמחים  במהלך היום עד הערב, וכך הצמחים מקבלים לחות מספיקה עד להשקיה הבאה. חשוב לכוון את הממטרה לאזור הצמחייה שאנו רוצים להשקות על מנת לחסוך במים.

יתרונות השקיה נכונה?

להשקיה נכונה יתרונות רבים על פני שיטות השקיה אחרות:

השקיה נכונה חוסכת במים ביחס לשיטות השקיה אחרות, כך שחלוקת המים הינה שווה בין כל הצמחים בגינה. השקיה כזאת היא השקעה יעילה אשר חוסכת לנו זמן וכסף ומיעלת את העבודה בגינה

השקיה בטפטפות היא השקיה אשר ניתן להשתמש בה בכל שעות הימימה.

עם השקיה בטפטפות לא מתבצעת הרטבה אשר עלולה לגרום להופעת מחלות בעלים וליציבת סביבה חיה למזיקים.

ההשקיה הינה ישירה, וניתן אף לשלב בה דישון דרך מערכת הטפטפות.