חשמלאי מוסמך

תקלות חשמל שונות מצריכות התערבות של חשמלאי על מנת לפתור את הבעיה. עם חשמלאי מוסמך אשר מטפל בבעיות החשמל בבית וכן בארון החשמל, ניתן לטפל בבעיה בצורה הטובה ביות וכן להימנע מזנקים כבדים יותר. במאמר זה תקבלו את כל המידע שאתם צריכים לגבי חשמלאי מוסך.

מהו חשמלאי מוסמך?

חשמלאי מוסמך הוא חשמלאי אשר ברשותו רישיון הסמכה ממשלתי המסמיך אותו לעסוק בחשמלאות. חשמלאי זה מבצע עבודות חשמל ותכנון חשמל עד 80*3 אמפר, כלומר 240 אמפר. תיקוני החשמל מתבצעים בחברות כגון: בתי מלאכה, מפעלים, מסגריות, מפעלים בינוניים וקטנים, סופרמרקטים ועוד.

מה תפקידו של חשמלאי מוסמך?

תפקידו של חשמלאי מוסמך הוא לבצע עבודות פיקוח, תכנון ובנייה בחברות תשתית שונות שכוללות מפעלים, בתי מלאכה, מסגריות, מפעלים בינוניים וקטנים, סופרמרקטים ועוד. עבודות החשמל יהיו בעוצמה של תלת פאזי ו-80 אמפר, וזאת בתנאי שמתקן החשמל משמש למשרדים ודירות מגורים, בתי  מלאכה עם מתח נמוך.

מהם התנאים למתן רישיון חשמלאי מוסמך?

על מנת לקבל רישיון של חשמלאי מוסמך יש לעמוד בתנאים הבאים. ראשית יש להיות עם 12 שנות לימוד בביה"ס מקצועי במגמת חשמל, שנית יש להוכיח ידע מעשי בשטח של שנתיים כחשמלאי מעשי, שלישית יש לעבור את בחינות הגמר הממשלתיות ולהיות רשום כחוק כטכנאי חשמל בפנקס הטכנאים כולל ניסיון של שנתיים כחשמלאי מעשי.

מהם תקלות בהם מטפל חשמלאי מוסמך?

חשמלאי מוסמך מטפל בבעיות הבעיות: הגדלת המערכת למערכת תלת פאזית על מנת להעצים את המתח, התקנת נקודות חשמל  ושקעים חדשים בעת שיפוץ הדירה, טיפול בקצרים ובעיות בארון החשמל, התקנת גופי תאורה חדשים בבית, הזזת ארון חשמל, התקנת דודי שמש, מערכת החשמל בבית חכם וכן אביזרים חכמים ועוד.