עבודות גבס

עבודות גבס הן מזמן לא רק פתרון לאנשים עניים, אלא הן חלק בלתי נפרד מתחום הבנייה. כמעט בכל שיפוץ  או אדריכלות פנים נמצא שילוב של קירות גבס. עם מחיצות גבס ניתן להפריד חדרים בקלות רבה ללא צורך בבניית קירות שלמים.

מהן עבודות גבס?

בעבודות שיפוצים משתמשים בחומר הגבס על מנת ליישר קירות, ליצור תקרות אקוסטיות, להנמיך תקרות דקורטיביות, לשפר את הבידוד ועוד. כמו כן עם גבס ניתן ליצור חדרים, לחלק חדרים ואף לחלק דירות. בכל אותן עבודות גבס ניתן לשלב חומרים נוספים כגון זכוכית, בטון ועוד.

מי זקוק לעבודות גבס?

עבודות גבס נועדו לאנשים אשר מבצעים עבודות שיפוצים בבית בין אם זה בתדירות גבוהה או בתדירות נמוכה. עם חומר הגבס ניתן לבצע בקלות עבודות שונות בתוך פנים הבית כמו: חלוקת חדרים, יצור תקרות, יישור קירות, שיפור הבידוד ועוד.

כיצד מתבצעות עבודות הגבס?

עבודות הגבס מתבצעות בצורה הבאה: ראשית, יש להתייחס לגודל החלל אשר בו מתבצעת העבודה ולוודא שמידות הגבס מתאימות לחלל עצמו. שנית, יש להבין עבור מה מיועדת עבודת הגבס, האם זה אלמנט דקורטיבי עיצובי או שיש לשאת משקל מסוים על החפץ או הרהיט.חשוב לכלול בעבודות הגבס גם נקודות חשמל ותכנן את מיקומן של אביזרי החשמל, כלומר היכן יהיו ספוטים לתאורה, שקעים לרמקולים, תאורת לד וכו'. שלישית, חשוב שעובי הפרופילי המתכת יהיו באופי המתאים לשאת את המשקל עם האלמנט הדקורטיבי. רביעית, יש לעשות שימוש בפינות תקניות וליישם את השפכטל בצורה מלאה וחלקה שעבודת הדבס תראה ברמת גמר גבוהה ומרשימה גם אחרי יישום סופי של הצבע.

יתרונות עבודות גבס

הגבס הוא חומר בעל יתרונות רבים לבנייה, ע"י יציקות או בשילוב עם פלטות מוכנות מאלומיניום ופח ניתן לעצב עימו מחדש את המרחב הפנימי של הבית, בין אם זה חדר או דירה או אפילו משרד. יתרונות עבודות הגבס כוללות:

פשטות ונוחות- חומר הגבס הוא חומר הקל לשימוש וניתן לבנות איתו במהירות חדרים, לשנות את צורתו או ליצור ממנו קירות או פריטים אחרים בשלל גדלים וצורות.

עבודה מהירה- ניתן לרכוש פלטות שלמות של גבס לשיפוץ ללא הגבלה, וכן לעבוד איתן באופן מהיר כך שתוך שעות ספורות השיפוץ איתן אמור להסתיים.

קל לתיקון- תיקון קיר בגבס היא פעולה פשוטה מאוד אשר אינה גורמת נזק חמור לגיר וקל להחליף את הקיר הישן בחדש.

מחיר זול- חומר הגבס הוא חומר זול בתעשיית הבניין, כך שניתן להשיגו ללא כל בעיה.

חומר מבודד – חומר הגבס הוא חומר מבודד מפני רעשים וטמפרטורות גבוהות, כך שהוא עדיף על פני שימוש בחומרים אחרים.

ידידותי לסביבה- חומר הגבס הוא מינרל טבעי אשר נוצר בטבע ותפרק אליו בחזרה. כלומר הגבס אינו מזהם את הסביבה ואינו צריך תהליך תעשייתי או כימי מורכב על מנת להשתמש בו.

טיפים שיעזרו לכם בעבודות הגבס

בטרם תחליטו על בחירת בעל מקצוע אשר יבצע עבורכם את עבודות הגבס השונות, חשוב שתשימו לב לטיפים הבאים שיחסכו לכם הרבה כסף.

בקשו לראות עבודות קודמות ותאריכי עבודה של הקבלן שאיתו אתם רוצים לעבוד. ככל שתראו יותר עבודות קודמות ותאריכים עבודה ככה יחזק האמון שלכם בבחירת בעל המקצוע עבורכם.

אם אתם רוצים להסוואות את הכבלים ולהסתיר את עבודות הגבס מעיני אנשים זרים, שיקלו חשמל ומזגנים עם קירות גבס.

השתמשו במוצרי גבס רק בחדרים שיש בהם לוחות כמו למשל חדר המטבח.

לוח עופרת בעופי של מספר מילימטרים יבודד את הרעשים מבחוץ.

חפשו תו תקן ישראלי על הגבס ואת תאריך ייצורו ומידותיו. תו תקן ייתן לכם את השקט הנפשי שאתם צריכים על מנת להיות רגועים שהכל בסדר ותקין.