תקלות בתריסים

תריסים הם תוספת הכרחית לכל חלון ברחבי חלל הבית. התריסים חוסמים את קרינת השמש ומונעים את חדירת האור אל תוך הבית וכן הצצה אל תוך חלל הבית. מעבר לכך הם מגבירים את בטיחות החלון ואטימותו מפני פגעי מזג האוויר כמו גשם, רוח  וקור.

אילו תקלות קיימות בתריסים?


מאחר שישנם כמה סוגי תריסים ישנם לא מעט תקלות בתריסים. אם נדבר על התקלות של התריסים הישנים שנקראים תריסי ציר ממתכת, כמעט ולא תמצאו תקלות מהם שאין בהם חלקים נעים, אך בסוגי תריסים אחרים נמצא לא מעט תקלות. תריסי הזזה שהם תריסים המורכבים משלבים שנפתחים באמצעות מנופים קטנים ומערכות נוטים להתקלקל עם הזמן, גם תריסי הזזה אשר נעים על מסילות ע"י גלילונים קטנים נוטים להתיישן ולהישבר, במיוחד תריסי ההזזה הישנים היותר אשר מפעילים לחץ רב על הגלילונים. התקלות השכיחות בתריסי גלילה הם: מנגנון רגיש מאוד אשר נוטה להתקלקל, רצועת בד שמתבלה במהירות ונקרעת, שלבי פלסטיק שמתבלים ונקרעים אם הם חשופים יותר מדי לשמש עליהם.

למה עדיף לתקן תריסים מאשר לקנות חדשים?

ברוב המקרים נעדיף לתקן תריסים מאשר לקנות חדשים. ברוב המקרים מדובר על משהו קטן שלא עולה הרבה כסף לעומת תריסים חדשים. תיקוני התריס כוללים דברים פשוטים להחלפה כגון: החלפת רצועה, גלילון וניתן לבצע זאת לבד במידה ואתם יודעים לתקן תריסים. במידה ומדובר על תיקונים תריסים מסובכים כגון: הוספת חיבורי חשמל ומתגי הפעלה, יש להיעזר להיעזר  בשירותי בעלי מקצוע מומחה לתיקון תריסים במקום להתעסק בכך לבד. את בעלי המקצוע תוכל למצוא באתרים שמאגדים בעלי מקצוע, או דרך המלצה של חברים, משפחה, שכנים וכו'.

טיפים לתיקון תריסים

כדאי לכם לאמץ כמה טיפים על מנת לשמור על התריסים שלכם.

לפני הפעלת המתג החשמלי יש לוודא שאין שום חפץ מתחת לתריס גלילה.

יש לשים לב בזמן הניקוי לא ללחות חזק מדי על השלבים מימין לשמאל על מנת שלא יצאו השלבים ממקומם ושלא ישברו במהלך הניקוי, מיוחד האוזניים הישנות של התריס.

יש להחליף כל 4 שנים את הרפפה על מנת שלא יגמרו נזקים גדולים יותר.