איטום גגות הבית

איטום גגות היא פעולה אשר נעשית כל כמה שנים, במיוחד בבתים ישנים. האיטום מתבצע בחודשי הקיץ לפני בוא החורף, על מנת שנוכל ליהנות בחורף מגג יציב, חזק ועמיד וללא נזילות בימים גשומים וסוערים. במאמר הבא תבינו מהו איטום גגות, איזה חומרים משתמשים באיטום גגות, ולמה חשוב לעשות איטום גגות.

מהו איטום גגות?

במהלך השנים הגג שלו נשחק בין אם זה מגשמים, רוחות ועוד. פגעי מזג האוויר וכן השחיקה של הגג גומרת לבעיות שונות כגון: מרזב שבור, כמה רעפים שבורים או חסרים, נזילה מהגג, פיצוץ צינור או נזילה מדוד שמש על הגג ועוד. פעולות אלה מצריכות התערבות של איש מקצוע ואיטום שיכין את הגג שלנו לקראת עונת החורף הגשומה והסוערת. לכן איטום הגגות נעשה בתקופת האביב או הקיץ ולא בחורף עצמו, וזאת על מנת שנוכל ליהנות מגג חזק ועמיד לאורך כל תקופת החורף. את איטום הגג מבצעים בחומרים שונים בהתאם ן

שיטות לאיטום גגות

כאשר אוטמים גג אשר מורכב מבטון ובמצב טוב יחסית, חשוב מאוד לבדוק אם שטח האיטום ישר, במידה ויש גורמים שונים אשר מפריעים בדרך לאיטום הגג יש להסירם ולהמשיך לעבוד על משטח ישר. לעיתים אין צורך באיטום גג מלא אלא באיטום חלקי, במיוחד במצבים בהם יש נזק משני לחלק מסוים בגג ואז יש לבצע איטום חלקי. השיטות השונות לאיטום גגות כוללים:

איטום ביריעות ביטומניות-  באיטום מסוג זה משתמשים ביריעות ביט ומניות אשר משפרות את יכולת העמידות מפני פגעי מזג האוויר ומונעות רטיבות. היריעות מגיעות במצב מוצק ומותכות באמצעות גז על גבי הגג. הן הופכות לאטומות ברגע שמתיכים אותן והן מגיעות בצבע לבן וכוללות שכבה נוספת של הגנה מפני קרינה. היריעות מחזיקת מעמד לאורך זמן רב, לפחות 10 שנים.

איטום ביריעות פי וי סי- באיטום מסוג זה אין צורך להלחים את היריעות או להדביק אותן. מדובר על יריעות בעלות צבע בהיר אשר חוסך מריחת שכבת הלבנה לאחר הנחתן. מאחר שהן אינן מולחמות או מודבקות לגג חשוב למצוא קבלן מקצועי שיודע כיצד לעבוד איתן. יריעות אלה מגנות אלינו מפני רטיבות וגשמים ואוטמות באופן מושלם את הגג.

למה חשוב לעשות איטום גגות?

כמו כל תחזוק אחר בחיינו, גם הגג שלנו צריך להיות מוגן מפני פגעי מזג האוויר. מאחר שהגג שלנו מגן על המבנה של ביתנו, חשוב לבדוק כל כמה שנים אם יש בעיה במרזב הגג שאינו שבור, או אין פיצוץ של צינור או נזילה מדודי השמש על הגג. כל בעיה אשר נוצרת בגג זה משפיע על הבית שלנו וגורם לרטיבות בתקרת החדר, הקירות ואף הרצפות. לכן חשוב לאתר אם יש בעיה של נזילה או מרזב שבור, ואם יש בעיה להזמין איש מקצוע אשר יתקן זאת. מעבר לכך, חשוב שנכין את הבית שלנו לקראת עונת החורף כמה שיותר מוקדם עוד בתקופת הקיץ, על כן חשוב לבצע את איטום הגגות כבר באביב או בקיץ, וזאת על מנת שנוכל ליהנות לאורך כל תקופת החורף מגג אטום.