עיצוב גינה

רוצים גינה נקייה ומעוצבת? על מנת לקבל גינה מעוצבת יש צורך להיעזר באיש מקצוע שיעזור לנו לתכנן את הגינה מהתחלה כולל עיצובה. איש המקצוע ידאג להתאים את העיצוב לסוג הגינה שלכם ולשטחה, כך שבסופו של דבר תקבלו גינה יפה, ירוקה ומטופחת בהתאם לצרכים האישיים שלכם.

עיצוב גינה על ידי גנן מקצועי

כמו כל דבר בחיים גם את הגינה יש לתכנן מהתחלה. בטרם הקמת הגינה חושבים על עיצוב הגינה, איך היא תראה ומה יהיה בתוכה ובהתאם לצרכים של הלקוח ושטח הגינה מתאימים יחד עם הלקוח גינה אשר תתאים לו. העיצוב כולל: צמחיה של עצים ופרחים, סלעים, ספסלים, מפלי מים ועוד. לאחר עיצוב הגינה ניגשים למלאכה ומעצבים אותה בהתם כפי שהיא בתכנון וזאת על ידי גנן מקצועי שמבין בעיצוב גינות ותחזוקתן.

אילו דברים חייבים להיות בגינה מעוצבת?

בכל גינה מעוצבת חייבים להיות כמה דברים מרכזיים וקבועים על מנת שהגינה שלנו תשמור על ניקיונה וטיפוחה לאורך שנים רבות. דברים אלה כוללים:

מים- בכל גינה חייב להיות מים בין אם זה במפל שמוציא מים או בריכת דגים, מזרקות ועוד. קול המים מעצים את החוויה בתוך הגינה ומרגיעה עד מאוד ממש כמו מדיטציה.

ריהוט גן- כל גינה חייבת להכיל ריהוט גן לאירוח חברים ומשפחה. רצוי שהריהוט יהיה איכותי ואסתטי לעין ושיהיה עמיד לאורך שנים רבות. לרוב הריהוט הוא מפלסטיק או מעץ.

תאורה- תאורה מתאימה היא פריט חובה בכל גינה. ע"י תאורה איכותית ניתן להעיר את השבילים בגינה בלילה וכן חלקים שונים אחרים. מעבר לכך, התאורה מוסיפה הרבה חן לגינה ומושכת את העין.

צמחיה- כל גינה חייבת להכיל צמחיה שכוללת עצים ופרחים בכמה שיותר צבעים. גינה צבעונית וססגונית היא גינה יפה ומטופחת שכיף להסתכל עליה. מעבר לכך ניתן לשתול דשא סינטטי שיוסיף רבות לגינה ולצמחיה.

התאמת סוג הגינה ללקוח

התאמת הגינה היא בהתאם לשטח הגינה ובהתאם לרצוון הלקוח. ישנם סוגים שונים של גינות החל מגינות ים תיכוניות המשלבות סלעי כורכר, אדני רכבת ומדרכי עץ שיוצרים מראה טבעי עתיק. גינות טבעיות עם שטחים נרחבים של ירק, דשא סינטטי, עצים ופרחים. גינות אירופאיות אשר כוללים ספסלי עץ לצד עצים, סלעים ומזרקות וכן גינות תאילנדיות אשר מזכירות את תאילנד ומכילות נופים פראיים וירוקים ומרחבים גדולים ועוצרי נשימה. 

לרוב הגינה שתתאים לנו היא גינה טבעית אשר כוללים הרבה צמחיה ירוקה, דשא סינטטי, עצים ופרחים. אך ישנם מקרים בהם יש לנו שטחים גדולים ובלתי מנוצלים בהם נעדיף לעשות לנו גינה תאילנדית שתזכיר לנו את הנופים הקסומים של תאילנד.