זיפות גגות הבית

זיפות גגות הבית  היא שיטת לאיטום גגות  אשר השימוש בה נעשה בזפת חמה, ברוב מבני הבתים והמשרדים הקיימים בארץ. הזיפות עוזר לאטום את הגגות על מנת שגשמים לא יחדרו לתוך הבית ויגמרו לרטיבות. שיטה זאת מתאימה בעיקר לבתים ישנים ולגגות רעפים. 

מהו זיפות גגות?

זיפות גגות הבית היא פעולה לאיטום ובידוד הגג על מנת שלא יחדרו מים אל תוך הבית. עבודת הזיפות נעשית ע"י שימוש בזפת חמה או ביריעות ביט ומניות אשר מורכבות מזפת מעובדת, שמספקת תוצאות טובות יותר לאורך זמן רב. את זיפות הגגות עושים בתקופת האביב או הקיץ על מנת שהגג שלנו יהיה אטום ומוכן לקראת תקופת החורף הקרבה.

לשם מה עושים זיפות גגות?

זיפות גגות נעשה לטובת איטום המבנה ויכולת הבידוד שלו. מאחר שרוב המבנים עשויים מלבנים, בטון ומלט עם השנים הם נשחקים ויש צורך לחבר ולאטום אותם כמו שצריך. איטום נכון ומבודד יכול למנוע חדירת גשמים אל תוך הבית. חשוב לבחור באיש זיפות גגות מקצוען אשר יאטום לך את הגג בחומר זפת בצורה הטובה ביותר.

כיצד מבצעים זיפות גגות?

את זיפות הגגות מבצעים עפ"י השלבים הבאים: ראשית יש לנקות באופן יסודי את הגג  ולוודא שאין אבק, לכלוך, שברי זכוכיות, חלקי מבנה או כל דבר שמפריע למרוח את הזפת כמו שצריך.

שנית, יש למרוח שכבת יסוד של חומר ביטומני אשר מבטיח את החיבור הטוב של הזפת עם שטח הגג.

שלישית, יש להרים קולטי שמש מגג על מנת שלא יכוסו בזפת ולא יפריעו במהלך עבודת הזיפות של הגג.

רביעית, יש ליצור שתי שכבות של זפת על הגג אשר יתנו לנו עמידות וחוזק לאורך זמן רב. השכבות ימנעו חדירת מים אל תוך המבנה גם בימים גשומים וסוערים.

חמישית, יש לסייד את הגגות באופן מקצועי ויסודי על מנת לשמור על שכבת הזפת וכן על מנת למנוע את התחממותו.

שישית, לאחר סיוד הגג וניקוי יסודי שלו יש לבצע מבחן הצפה על מנת לבדוק שאכן איכות האיטום חזקה ועמידה לאורך זמן.