מנוע לתריס חשמלי

מנוע לתריס חשמלי הוא אחד הדברים החשובים ביותר בתריסים חשמליים. באמצעות מנוע לתריס חשמלי ניתן לפתוח ו לסגור את התריס באופן חשמלי ללא הפעלת מאמץ פיזי של פתיחה וסגירה ידנית.

אילו מנועים חשמליים לתריס קיימים?

קיימים כמה סוגי מנועים חשמליים לתריסים עם חיישנים נוספים מעבר למנוע עצמו. חיישנים אלה מאפשרים פתיחה וסגירה של התריסים בשלט הרחוק. סוגי המנועים החשמליים כוללים:

מנוע מכני- מנוע זה מעלה ומוריד את התריס באמצעות לחיצה על מתג ההפעלה. המנוע מחובר למערכת החשמל וכן מתגי ההפעלה שלו. על מנת שנוכל לבחור לפעולה כלשהי כמו הצללה חלקית יש לעצור את התריס במקום המתאים. כמו כן, אם אתם רוצים שהמנוע יעצור את התריס אם ישנו חפץ המפריע לסגירה עצמה, ניתן לקנות חיישן מיוחד לכך.

מנוע עם שלט רחוק- מנוע זה מופעל באמצעות גלי רדיו בהגייה מקצועית. למערכת זאת אין צורך במפסק חשמלי אלא רק לנקודות ההזנה של החשמל. ניתן להתאים את המערכת לכמה מצבים שונים מלבד פתיחה או סגירה לחלוטין. באמצעות לחיצה אחת על השלט לקביעת השעה שאתם רוצים לסגור את תריס תוכלו לקבל את התריסים שלכם סגורים.

אילו תקלות קיימות במנוע תריס?

מאחר שפעולות ההורדה וההרמה של התריס מתבצעות באופן יום יומי כמה פעמים ביום, עם הזמן נוצרות תקלות שונות הקשורות למנוע החשמלי של התריס. תקלות אלה כוללות את התקלות הבאות:

חפץ- במידה וקיים חפץ במנוע התריס החשמלי המנוע החשמלי יפסיק לעבוד. כמו כן, אם נפסיק את תנועת המנוע לכמה שניות לאחר שנתקע חפץ, החיישן יפסיק את פעולת המנוע. לכן חשוב שלא יהיו חפצים בקרבת מנוע התריס שיפריעו לפעילותו התקנית.

מנוע עושה קולות- במצב שבו המנוע עושה קולות או נתקע, יש צורך לשמן את גלגלי המנוע, דבר זה יתרום לאריכות המנוע לאורך שנים רבות. את שימון המנוע רצוי לעשות כל חצי שנה.

לחיצה על המתג שגורמת להפסקת חשמל- במצב זה ייתכן ששלבי התריס עצמו יצאו ממקומם. במצב זה חשוב לתפוס את חוטי החשמל בגלילה אחת ולקרוע אותם.