מסנן אבנית- כל מה שאתה צריך לדעת

מסנן אבנית הוא חלק בלתי נפרד ממוצרי החשמל, הוא שומר על  אורך חיי מוצרי החשמל. שלנו אשר צורכים מים, מסנן ומנקה אותם ואת האבנית שעלולה לחדור לגופנו או למוצרים שונים שבאים במגע איתו. הודות למסנן אבנית אנו שומרים על המכשירים החשמליים שלנו לאורך זמן רב.

מהי האבנית ומהם נזקיה ?

האבנית היא חומר אשר מצטבר בגופי החימום של מוצרי חשמל שונים אשר צורכים מים. היא בנויה מסידן פחמתי בשילוב מגנזיום. חומרים אלו שוקעים לקרקעית ובמהלך הזמן מתגבשים בתהליך חימום המים. עם הזמן הם גורמים להיווצרות האבנית כאשר המים עומדים.

הנזקים שאבנית זאת עושה היא פגיעה בתפקודם של מכשירי חשמל שונים, אשר פועלים תוך כדי שימוש במים. הצטברות האבנית בתוכם על גוף החימום גורמת למכשירים שונים כגון דודי שמש להשבית את פעולתם ולגרום לנזק רב. מעבר לכך, הצטברות האבנית במים גורמת לקורוזיה, כלומר הצטברות חיידקים וחלודה. הצטברות זאת גרמת כאשר האבנית נכנסת לצנרת המים ומקטינה את קוטר הצנרת עד לאיטום מוחלט.

אילו סוגי מסנני אבנית קיימים בשוק?

בשוק ניתן למצוא כמה סוגרים של מסנני אבנית אשר כוללים:

מסנני אבני לשם- אלו מסננים אשר אינן מכניסות חומרים זרים או לא בריאים למי השתייה שלנו. מסננים אלה מסננים את המים העומדים עד כמה ימים רצופים ואין בהם סיכון למי שתייה.

מסנני אבני סיליפוס( מינרלים) - מסננים אשר האבנים שלהם מגיעות בצורת כדוריות. יש לרכוש אותם כל חצי שנה ולהחליף את האבנים הישנות אשר מצויות במסנן האבנית. אבנים אלו עולות בין 80-150 ₪.

היכן מתקינים מסנן אבנית?

ניתן להתקין את מסנן האבנית במדיחי כלים ומכונות כביסה או בדודי שמש.

התקנת מסנן  במדיח כלים ומכונות כביסה- התקנת המסנן תמנע את הצטברות האבנית על דפנות המכונה או מדיח הכלים ותסייע להמשך פעילות תקינה של המכשיר, במהלך השימוש בו במים. בברז המים נתקין את מסנן האבנית אשר יכיל סיליפוס שתפקידו למנוע אבנית שעוברת דרך הפייה של הברז אל גופנו.

התקנת מסנן בדוד השמש- המסנן על דוד השמש יעזור למנוע הצטברות אבנית על רכיב גוף החימום, וישמור לנו על מים נקיים מאבנית אשר מובלים אל צינור הדוד. מעבר לכך, הודות למסנן האבנית לא נראה על ראש הדוש במקלחון אבנית, מאחר שהמסנן אבנית ימנע זאת.