מראות

מראות הן פריט עיקרי שנמצא בכל בית. הן נמצאות במקלחת, בחדר השינה, במסדרון, בחדר האמבטיה, בארונות וכו'. בכל אחד מהמקומות הללו אנו צריכים מראה על מנת לראות שאנו מסודרים ונקיים לפני שאנו יוצאים מהבית לעבודה או לכל מקום אחר.

אילו סוגי מראות קיימות?

קיימים כמה סוגי מראות עיקריים שנמצאים בשימוש אצל רוב האנשים בבית, סוגים אלו כוללים:

מראה שטוחה- זוהי מראה ישרה שנמצאת לרוב על ארון או קיר, הדמות המשתקפת ממנה זהה בגודלה ללא כל עיוותים. השימוש במראה זאת היא להתבונן בעצמנו, לראות את הצד האחורי של מוצגים שונים בתערוכה וכו'.

מראה קמורה- זוהי מראה אשר נראית מהצד החיצוני שלה קעורה, מראה זאת מאפשרת השתקפות של שטח גדול יותר מאשר השטח הקיים בפועל. היא מגדילה את כל מה שנמצא בסביבתה ומקטינה  מה שנמצא במרחק ממנה. השימוש במראה זאת היא להגנה מפני גנבים בחנויות כמו: סופרמרקטים וכו'. היא משמשת אף שדה ראיה לנהגים בעת נהיגה בכביש.

מראה קעורה- זוהי מראה שנראית כמו הפנים של הקערה על כן שמה. היא מעוותת את הצורות שמשתקפות בה, מקטינה או מרחיבה את שדה הראיה ומשבשת את אשליית העומק. השימוש במראה זאת הוא לרופאי שיניים, שרוצים להביט במיקרוסקופ על נוף או על חיידקים ועוד.

מראה גלילית- זוהי מראה אשר הדמות בה חוזרת למימדים רגילים אם מסתכלים עליה בזווית מסוימת, כל זווית אחרת מעוותת את הדמות. השימוש במראה זאת הוא באתרים שעוסקים באומנות אנאמורפית.

מראה מקבילה- זוהי מראה שבה ההשתקפות היא אין סופית כלומר ישנו שכפול חוזר של הדמות. השימוש במראה מקבילה הוא לרוב כדי ליצור אשליה של עומק, למחשקים.

מהי חשיבותה של המראה?

המראה חיונית עד מאוד בחיי היום יום שלנו. חשיבותה רבה כמו כל פריט אחר שקיים בבית. עם המראה אנו מודעים לאיך שאנו נראים ומתארגנים לקראת אירוע, עבודה או אפילו לחדר כושר. המראה נותנת לנו תמונה מלאה של עצמנו באותו רגע נתון. לרוב השימוש שעושים במראות בבית הוא במראה שטוחה שנמצאת בחדרים השונים בבית שכוללים את חדר השינה, חדר הילדים, מסדרון, אמבטיה. אך גם למראה יש חלק נכבד בארונות הזזה שלנו בין אן זה ארונות שהחלק הקדמי שלהן הוא ממראה. אך ישנם גם ארונות אחרים אשר בתוך דלת הארון ישנה מראה.

עיצובי מראות- אפשרויות ללא הגבלה

המראות מגיעות בעיצובים וגדלים שונים. הן יכולות להיות במסגרת עץ או עם עיטורי צבע, במסגרת אשר עשויה מאלומיניום ומותאמת לחדרי האמבטיה והשירותים או מאבני פסיפס צבעוניות לעיצוב ייחודי ולמראה הייטקי מושלם. תוכלו לראות אותן במקומות שונים ובמראות שונים כגון: מרובעות, עגולות, בחצי עיגול, משולשות ואפילו בצורת משושה. תוכלו לעשות לכם מראה מעוצבת משלם עם ריפוד המסגרת בבד נעים למגע, או פרזול יפה למסגרת ועוד. מה שחשוב לקחת בחשבון לפני שמחליטים על תליית מראה זה את התאמת גודל המראה לחדר בו היא אמורה להיות, כמו כן התאמת העיצוב הכללי של החדר.