סוגי חשמלאים

תחום החשמל כולל לא מעט סוגי חשמלאים אשר מטפלים בהתאם לרישיון שברשותם בתקלות שונות החל מהתקנת לוחות חשמל, תאורה, חיווט ומכשירים חשמליים, עבודות ותיקונים ועוד. על מנת לטפל בתקלות השונות חייבים סוגים שונים של חשמלאים אשר מתמחים בתקלות מסוימות. כל סוג חשמלאי כולל תחומי אחריות שונים לאזורים מסויימים במערכת החשמל, כך למשל חשמלאי תעשייתי אחראי על לוחות חשמל וביצוע תיקונים עבור מפעלים ובתי עסק למיניהם.

אילו סוגי חשמלאים קיימים?

חשמלאי תעשייתי- מדובר על חשמלאי אשר אחראי להתקנת לוחות חשמל ותיקונים שונים עבור מפעלים ובלתי עסק שונים. חשמלאי זה מחזיק בתעודות ותארים הנדרשים לטיפול במכונות במפעל ובעל ידע לגבי ציוד חשמלי ורובוטיקה. לכן אם יש בעיות של חשמל במפעל או בעסק יש לקרוא לחשמלאי תעשייתי שיבוא לטפל בבעיה.

חשמלאי מסחרי- חשמלאי מסחרי הוא חשמלאי אשר מתמחה במתן מענה לצרכי החשמל אשר יש בו בעיה, זה יכול להיות במרכזי קניות, בתי חולים, בתי ספר, בנייני משרדים או כל ארגון מסחרי שיש לו תקלות חשמל למיניהם או תקלות במכשור חשמלי.

חשמלאי מקומי- חשמלאי אשר אחראי על תיקוני תקלות או התקנות בסיסיות של מכשירים חשמליים בדירות מגורים או בבית. עבודות החשמל כוללות בין היתר התקנת כבלים, מאווררי תקרה, החלפת שקעים ומתגים וטיפול בתקלות במערכת החשמל בבית. מדובר על חשמלאי השכיח ביותר שכולנו מזמינים מדי פעם שיש לו תקלות חשמל רציניות בבית.

חשמלאי עבודות קבלניות- חשמלאי בנייה אשר באחריותו לבצע עיצוב והתקנת החשמל באתר בנייה מסוים, הוא עובד במקבלי לאדריכלים, הנגרים והמהנדסים. החשמלאי בונה את רשת החיווט של המבנה ואחראי על כל הליקויים המתגלים בה.

חשמלאי עבודות חוץ- חשמלאי אשר תחום ההתמחות שלו הוא בעבודות חוץ בשטח מסויים אשר כוללת טיפול בתקלות, קווי חשמל וטלפון וכן חיבורי אינטרנט וכבלים.

מתי אנו צריכים חשמלאי?

הצורך בחשמלאי מגיע כשאשר אנו נתקלים בבעיית חשמל שלא ניתן לתקן אותה לבד. זה יכול להיות קצר בלוח חשמל ביתי, או לוח חשמל ביתי שנשרף וכל נגיעה בו היא סכנה לדיירי הבניין עד כי מוות. ישנם מקרים בהם אנו חייבים להזמין חשמלאי מתאים בהתאם לסוג הבעיה על מנת שיפתור את הבעיה או יתקין לנו לוח חשמל חדש. פעולות אלו דורשות חשמלאי מוסמך אשר עבר הסמכה בתחום החשמלאות ויש בידו תעודות ורישיון לטפל בסוג בעיות אלו.

איך סוג חשמלאי מתאים לי?

את סוג החשמלאי מתאימים לפי סוג התקלה. במידה ומדובר על תקלה ביתית בחשמל כמו לוח חשמל שנשרף או לא פועל, או קצר בלוח החשמל יש להזמין חשמלאי מקומי אשר מטפל בתקלות ביתיות ויגיע לתקן את התקלה. אך אם יש לו תקלה חשמלית באחד המכשירים בבית חולים כמובן שנזמין חשמלאי מסחרי שמטפל בתחום זה. לכן חשוב לברר איזה בעיה חשמלית יש ובהתאם להזמין את החשמלאי אשר מטפל בבעיה זאת.