עיצוב גינה

אם אתם רוצים גינה מטופחת ומעוצבת אתם חייבים למצוא גנן אשר יעזור לכם לעצב את הגינה הקיימת לגינה שאתם רוצים בהתאם לבקשתכם. בתום התהליך תקבלו גינה ירוקה, מטופחת ומעוצבת בהתאם לסגנון שאתם אוהבים, ועם הקפדה על כמה כללים פשוטים תוכלו לתחזק אותה כל חודש ללא עזרה של איש מקצוע.

מהו עיצוב גינות?

עיצוב גינות הוא תהליך שבו הגינה הנתונה עוברת תהליך עם איש מקצוע אשר מתמחה בעיצוב גינות ונוף וביחד מתכננים תוכנית בהתאם לנתוני השטח של הגינה. העיצוב כולל צמחיה של עצים, פרחים, סלעים ועוד בהתאם לסוג הגינה אשר מותאם ללקוח ביחד עם איש המקצוע ובהתאם לנתונים בשטח.

סוגי עיצוב גינות

קיימים סוגים שונים של עיצוב גינות, כאשר הבולטות ביותר הן:

גינות ים תיכוניות- גינות אשר בהן נמצא סלעי כורכר, אדני רכבת ומדרכי עץ אשר יוצרים מראה טבעי עתיק שמתאים לאופי הבית ולבני הבית החיים בו. מעבר לכך, תמצאו צמחיה אשר כוללת פירות כגון: רימונים, הדסים, חרובים ואף את נר הלילה, פרחי בר וצמחי תבלין.

גינה טבעית - גינה טבעית היא גינת רחבת ידיים עם שטחים עצומים ונרחבים בהם ניתן לשחק עם הילדים, לאחר אורחים ואף סתם לשבת עם חברים או לבד. בגינה כזאת תמצאו הרבה מרחבים ירוקים שכוללים עצים, צמחיה, דשא סינטטי ועוד. תוכלו אף לשלב פרגולה עם עיטורים שונים ומסביב לה צמחיה.

גינות אירופאיות- גינות בהן נמצא ספסלי לצד עצים, סלעים, מזרקות עם מים בצורות שונות כמו: אריה שיוצא לו מים מהפה ועוד. שילוב הצמחייה והנחלים השונים כולל אדני הרכבת יוצרים נוף שקט ומרגיע של גינה עשירה ומסוגננת.

גינות תאילנדיות- גינות אשר מבוססות על נוף שיש בתאילנד. נוף פראי וירוק ומרחבים גדולים ועוצרי נשימה שגורמים לנו לחשוב שאנחנו בגן עדן. בגינות אלה תראו כמה שיותר ירוק בשילוב עצים וצמחייה.

מה חשוב לשים לב בגינה מעוצבת

החלטתם שאתם רוצים גינה מעוצבת הכל טוב, אך חשוב שתשימו לב לדברים הבאים על מנת שתהיה לכם גינה מעוצבת ומטופחת לאורך זמן רב.

מים – שלבו כמה שיותר מים בגינה שלכם, זה יכול להיות בריכת דגים, מפלי מים מרהיבים, מזרקות ועוד. אל תוותרו על המים, רעש המים מעצים את חווית הישיבה בגינה ומרגיע עד מאוד, אפשר לומר שהוא מרגיע כמו מדיטציה.

שילוב צבעים- ככל שיהיו לכם כמה שיותר פרחים צבעוניים, כך הגינה שלכם תראה ססגונית וצבעונית. צבעים מכניסים חיים לגינה ואסתטיקה לגינה. הם דורשים עבודה קבועה של גינון אבל התוצאה משתלמת ביותר. בקשו מהגנן שלכם לשלב פרחים בין השיחים הירוקים, בשבילי כניסה, ואזורים שונים אשר נראים מהחלון.

תאורה- חשוב שתהיה לנו תאורה מתאימה אשר תאיר את השבילים, וחלקים שונים בגינה בשעות הלילה החשוכות. תאורה מוסיפה חן רב לגינה ועושה פלאים.

ריהוט גן- ריהוט גינה נכון ומעוצב בהתאם לסוג הגינה שלכם ולרוח הגינה חשובה עד מאוד. תוכלו לרכוש ריהוט גינה איכותי ואסתטי מקש, פלסטיק או מעץ.

לשם מה צריך עיצוב גינות?

עיצוב גינות נועד על מנת לגרום לגינה שלנו להיות מטופחת ומסודרת, כדי שנוכל לארח חברים , לשבת עם המשפחה והילדים, או אפילו סתם לשבת לבד ולחשוב. עם עיצוב גינה של איש מקצוע נוכל לקבל את הגינה שאנו רוצים בהתאם לרצונותינו האישיים. את סוג הגינה יש להתאים לחלל הגינה הנתון, המיקום ועוד אלמנטים נוספים. לאחר שלקחנו בחשבון את כל הנתונים ניתן להתחיל במלאכת העיצוב בעזרת איש מקצוע של עיצוב ונוף גן. אך בטרם אנו מחליטים לעצב את הגינה, יש לתכנן תוכנית מדויקת ביחד עם הגנן ורק לאחר מכן להתחיל בביצוע.