פוליש

פוליש היא פעולת ניקיון אינטנסיבית לניקוי הרצפות. פעולת הפוליש מתבצעת לרוב ע"י חברת ניקיון מקצועית והיא נעשית לכל סוגי המרצפות. הפעולה עצמה כוללת קרצוף וליטוש השכבות של הרצפה ע"י מכשיר פוליש ולבסוף מריחת חומר הברקה. כך שאתם מקבלים רצפות מבריקות ובוהקות בסיום התהליך.

למה כדאי לעשות פוליש?

אם תסתכלו על הרצפה שלכם תראו שהיא פחות מבריקה ובוהקת כמו שהייתה בהתחלה. עם הזמן המרצפות מאבדות מצבען דוהות ונשחקות עם הזמן עקב השימוש הרב היום יומי בהן. הלכלוך והאבק אשר חודר לשכבות העליונות ברצפה נשאר שם וגם שטיפות מרובות לא מנקים אותו. עם פוליש אנו נכנסים לשכבה העמוקה ביותר בה קיים הלכלוך ומנקים אותה, כך שבסופו של דבר מתקבלות רצפות נקיות ומבריקות.

איך נעשה הפוליש?

מאחר שישנם סוגי מרצפות שונים כך גם יש סוגי פולישים שונים בהתאם לחומר הרצפות. הפוליש עצמו נעשה ע"י מכונת פוליש מיוחדת אשר משתמשת בחומרים המתאימים לרצפה הקיימת. בין הפולישים הקיימים ניתן למצוא פוליש ווקס, פוליש קריסטלי, פוליש אקרילי ועוד. עם הפוליש קריסטלי חומר הניקוי מוחדר לתוך האריחים בעוד שטיפול בחומר ווקס מצפה את הרצפה מבחוץ. בטרם החלטתם על סוג הפוליש שאתם רוצים חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר ביחס לרצפה.

למי מתאים ניקוי בפוליש?

ניקוי בפוליש מתאים לבתים ישנים וחדשים כאחד. אם אתם רוצים רצפות נקיות ומבריקות כולל השכבה הראשונה של הרצפות, או שאתם חולי ניקיון שאוהבים שהבית שלכם מבריק ומנצנץ , וכן משרדים אשר רוצים רצפות נקיות ומבריקות על מנת להראות ללקוחות שלהם שגם המשרד שלהם מושקע, וכן לאנשים שאוהבים שהניקוי שלהם הוא יסודי ולעומק.

סוגי פוליש

ישנם סוגי שונים של פוליש מאחר שישנם סוגי מרצפות שונים. סוגי הפוליש כוללים:

פוליש ווקס- הניקוי נעשה בחומר וקס שהוא חומר שעוותי אשר מספק הגנה מלאה לרצפות ומראה מבריק. זהו הפוליש השכיח ביותר בעת ניקוי בתים.

פוליש קריסטל- הניקוי נעשה ע"י שילוב שכבת מיקרו קריסטלים אשר נוצרת מחימום צמר הפלדה ע"י מכונת דיסק. פוליש הקריסטל משווה מראה רטוב ומבריק.

פוליש מט- זהו פוליש אשר אינו מבריק ומקנה מראה מט, נקי. פוליש זה מגן על הרצפות מפני שריטות, כתמים ולכלוכים שונים.

פוליש רטוב- פוליש המקנה מראה רטוב לרצפות כך שהן נראות תמיד מבריקות ונקיות.

פוליש מבריק- פוליש אשר מקנה לרצפות מראה מבריק תוך כדי שהוא הופך כל חלל בבית לנקי יותר, חדש ומבריק.

יתרונות הניקוי בפוליש

לפוליש יש יתרונות רבים על ניקוי בשיטות אחרות. יתרונות הפוליש כוללים:

מראה נקי ואחיד- עם פוליש המראה נקי יותר ונעים למגע, מעבר לכך מתקבל מראה אחיד לכל החללים בבית.

הגנה- הפוליש נותן הגנה מושלמת לרצפות נגד כתמים ושריטות.

חידוש מרצפות- עם פוליש ניתן לנקות, להבריק ולחדש את המרצפות מבלי להחליף אותן בחדשות, כך שאנו חוסכים כסף רב.