גגות רעפים

גג הרעפים הוא  הגג קלאסי שאנו מכירים שנים רבות ועד היום. בשנות ה-70 החלו גגות הרעפים לצבור פופולאריות בקרב המשתמשים, וכמעט כל בית היה עם גג רעפים. גגות אלה שמרו היטב על הבית, אך בעונת הגשמים הסוערת בחורף נגרמו לא מעט חדירות מים בגגות אלה או שנשברו רעפים מה שגרם לחדירת מים לתוך הבית.

חדירת מים מגגות רעפים

הסימפטום הנפוץ ביתור שקשור לגגות רעפים הוא חדירת מים לתוך הבית. חדירה המים נובעת מליקויים שונים בגג בין אם זה שבירת רעף, רעף שזז, רעף סדוק ועוד, במקרים אלה מחליפים את הרעף והבעיה נפתרת. אך ישנם מקרים בהם חדירת המים נובעת מהצטברות של לכלוך במערכת הפחים השונות. במצב זה גגות הרעפים אשר בנויים ממספר משטחים משופעים נפגשים ביניהם מערכות הפח חשופים להצטברות של לכלוך כגון: טיח מגמר בנייה, לשלשלת יונים, עלים שנחתנו על הגג ועוד.

מתי יש צורך בטיפול מונע לגגות רעפים?

ישנו צורך בטיפול מונע כאשר ישנו הצטברות של לכלוך במערכת הפחים, או שהמערכות הפח חשופים להצטברות של לכלוך כגון: טיח, לשלשת יונים, עלים שחוסמים את הגג, או סתימה במרזב הגג. בכל אחד מהמקרים יש צורך לקרוא לאיש מקצוע שיעזור לכם לטפל בגג בין אם זה ע"י ניקוי מערכות הפח ומרזבים או מריחת זפת על סדקים שונים שהתגלו בגג.

הטיפול המונע בגגות רעפים

על מנת לטפל בבעיית הרעפים יש לעלות לגג הבית ולראות את שיפועי הגג, לחפש את נקודות התורפה וחיבורי הגג, וכן את נקודות המפגש השונות, בין אם זה ברכסי הגג לבדוק את הרעפים הקמורים, וכן לוודא שתערובת המלט אשר מחברת אותן לרעפים אינה סדוקה. במקרה ומתגלה סדקים יש להכין תערובת הקרויה שרעף ולהדביר אותה על האזורים הסדוקים. כמו כן, חשוב לנקות את המרזבים ולהקפיד שאזור הניקוז יהיה נקי ולא מלוכלך. גם מערכתו הפחים חייבות להיות נקיות מלכלוך, במידה ויש צורך לנקות יש להזיז את הרעפים מאזורים אלה ובסיום הניקוי להחזירם בחזרה. במקרה של בניה לקויה של הגג, ושיפוע רדוד מדיי שאינו מתאים לרעפים, יש להחליף את חומר הקירוי בחומר אשר מתאים לשיפוע הגג, להרים את שיפוע הגג או לבצע פתרונות נוספים שבעל המקצוע ישמח להגיד לכם.