דק

דקים הפכו לפריט חובה בכל בית או עסק. ניתן למצוא דקים כמעט בכל מקום בין אם זה במרפסת השמש הביתית שלנו או בגינה. עם דק ניתן להפוך כל מקום ליוקרתי ומרשים. לכן הרבה חברות הבינו את הפוטנציאל של הדק ומשתמשים בו במשרד.

חשיבות הדק

הודות לדק ניתן לרצף מרפסות וגינות וכן בניית פרגולות ושבילי גישה. ניתן להתקין מדרגות לבריכה או ג'קוזי, לבנות אדניות בחצר או לעצב גינות פרטיות ומרחבים ציבוריים. הדק תופס חלק נכבד וחשוב בכל בית או משרד ואף אולמות אירועים, בתי מלון ומסעדות משתמשים בו. מדובר על חומר עמיד לאורך שנים רבות כולל תנאי מזג אוויר קשים כמו חום או קור. כמו כן, בשונה מדקים מציפוי פלסטיק אשר משחררים חומרים רעילים בדק מעץ אין לנו את הבעיה הזאת, ולכן הוא חומר בטוח מאוד ולא מעט חברות ואנשים פרטיים מעדיפים להשתמש בו.

מתי  יש צורך בשימוש בדקים?

השימוש בדק הוא לרוב בבתים פרטיים אשר יש להם יש צרכים שונים שדורשים שילוב דק.  צרכים אלה כוללים: מרפסות, גינות, או שבילים בחצר הבית, מדרגות לבריכה או הג'קוזי, כחלק מעיצוב הגינה והמרחב האישי. אך לא רק בתים פרטים משתמשים בהם גם חברות שונות משתמשות בהם כחלק חשוב ביותר מהמרחב הציבורי שלהם. כך למשל תוכלו לראות את הדק בבתי מלונות שונים, במסעדות או אפילו באולמות אירועים שאוהבים לעשות בו שימוש במיוחד שמדובר על אולם אירועים עם מרחב פתוח.

אילו סוגי דקים קיימים?

קיימים כמה סוגי דקים, את הדק המתאים אנו בוחרים בהתאם לצרכים האישיים שלנו. סוגי הדקים כוללים:

דק במבוק- זהו דק אשר מקנה מראה טבעי והוא בגוון אגוז הודות לתהליך שהוא עבר אשר מותאם לאקלים הישראלי. דק זה מותקן במהירות ללא כל בעיה וידידותי מאוד לסביבה, השימוש בו נעשה בבתים בסגנון מודרני או כפרי.

דק סינטטי- זהו דק המתאים ביותר לבתים בסגנון מורדני ובתים כפריים, הוא אינו מושפע ממזיקים שונים ופגעי מזג האוויר וקל להחליף את הלוחות שלו. דק זה ידידותי מאוד לסביבה ומראהו אחיד.

דק אורן- זהו דק אשר נפוץ ביותר בארץ ונוח לעבודה. הוא מעניק תוצאות מעולות בשטח ודורש תחזוקה וצביעה מדי פעם עד פעמיים בשנה. מאחר שמחירו נגיש ולא יקר ניתן למצוא אותו בהרבה בתים.