הדברה דירות

הדברת דירות היא פעולה חשובה שיש לבצע כל כמה שנים. ישנם סוגי הדברה שונים אשר חלקם הגדול כולל זוחלים כגון: ג'וקים, נמלים, תולעים ועוד. וחלקם הדברות שונות אשר אינם כוללים זוחלים אלא בעלי חיים כגון: יונים, חולדות, עכברים ועוד. לכן בטרם הדברת דירות חשוב לדעת מאיזה בעיה אתם סובלים. אם מדובר על ג'וקים אז תצטרכו הדברת תיקנים, במידה ומדובר על יונים שמפריעות לכם בחיי היום יום תצטרכו הדברת יונים.

למה אנו צריכים הדברת דירות?

הדברה נועדה להקל לנו על החיים. לרוב בתקופת הקיץ מתעוררים הזוחלים השונים ומפריעים לנו בשגרת היום יום. זה יכול להיות ג'וקים מעופפים אשר מגיעים מהביוב ועולים לביתנו, או נמלים שנמצאים בכל מקום בבית בין אם זה בחדר הרחצה, על השיש וכן בחדרים שונים כשהם בלהקות. כל אחד מהמצבים הנ"ל מפריעים לנו בחיי היום יום, ועל כן במקום לסבול מהבעיה בעזרת הדברת דירות ניתן לפתור את הבעיה בדקות אחדות ולחזור לשגרת חיים רגילה.

אילו הדברות קיימות?

קיימות מגוון נרחב של הדברות הן לזוחלים והן לבע"ח שלא זוחלים. כמו כן בשנים האחרונות ניתן למצוא הדברות ירוקות אשר אינן מכילות חומרי הדברה מסוכנים וכימיים ונותנים אותו תוצאות כמו ההדברות הרגילות. כל ההדברות ללא ריח, אך בכל זאת עליכם להיות שש שעות בחוץ וכן גם בעל החיים שלכם. לכן אם אתם מבצעים הדברה דאגו לכך שאף אחד לא יהיה בדירה במהלך ההדברה אלא רק המדביר, ובסיום ההדברה נעלו את הדירה וקחו את בעל החיים איתכם במידה ויש מחוץ לבית איתכם על מנת שהוא לא יורעל מחומרי ההדברה אשר מסוכנים גם לו.

מתי יש לבצע הדברת דירות?

את ההדברה יש לעשות בתחילת הקיץ שכל הזוחלים מתעוררים מתרדמת החורף. רצוי אף לעשות את ההדברה לפני תחילת הקיץ, וזאת על מנת שהחרקים והפולשים למיניהם לא יוכלו לחדור לביתכם עקב הריח הבלתי נסבל של ההדברה. אך במידה ואתם סובלים מבעיה חמורה יותר של עכברים וחולדות אין צורך לחכות לקיץ אלא ישר לטפל בבעיה.