חלונות הזזה

חלונות ההזזה הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מהבית שלנו. הם נמצאים בסלון, בחדר השינה ואפילו במטבח ובחדר הילדים. החלונות נוחות מאוד לשימוש, אינם תופסים מקום רב, ועמידים לאורך זמן. מעבר לכך הם יפים לעין ואסתטיים וניתן למצוא אותם במגוון דגמים, צורות וצבעים.

חלונות הזזה בהתאם לצרכים שלך

את חלונות ההזזה ניתן להתאים בהתאם לצורכי הלקוח. כך שאם מדובר על חלונות הזזה לחדר הילדים, חלונות ההזזה יצטרכו להיות בטיחותיים בגלל שמדובר על ילדים קטנים אשר עלולים לקפוץ ולהשתולל ואף ליפול מהחלון או להיכנס בו. לכן לחדר הילדים נתקין חלונות הזזה כנף אל כנף אשר מומלצים ביותר כחלונות בטיחותיים לילדים קטנים.

לעומת זאת בחדר השינה של ההורים נתקין חלונות הזזה כיס, או חלונות הזזה כנף אל כנף. מאחר שחדר השינה הוא חדר פרטי ואינטימי חשוב שהחלונות יהיו בהתאם, ועל כן על מנת לשמור על חדר זה כחדר אינטימי ופרטי חלונות הזזה כנף אל כנף או חלונות הזזה כיס ישמרו על כך. למטבח יתאימו חלונות הזזה גליוטינה מאחר שכיור המטבח תמיד ממוקם מתחת לחלון ואלו החלונות אשר הכי מתאימים לאזור המטבח.

סוגי חלונות הזזה העיקריים

חלונות ההזזה מגיעים במגוון דגמים, סוגים, גדלים, צבעים. את החלונות יש להתאים לסוגי החדרים בבית בהתאם לנתונים בשטח. לכן בטרם אתם מחליטים על התקנת חלונות הזזה חשוב שתתייחסו לנתונים בשטח ורק אז תתאימו את החלונות.

חלונות הזזה כיס- חלונות הזזה אלה נכנסים לגומחה מוסתרת בתוך הקיר שאינה נראית לעין. הן נפתחות על ציר המסילה ישירות לתוך הכיס בקיר. חלונות אלה יכולים להיות בעלי כנף אחד או יותר והם נוחים עד מאוד.

חלונות כנף אל כנף- חלונות אלה גם הן נעות על גבי מסילה אחת על גבי השנייה אך במסילות נפרדות. הן אינן תופסות מקום והן מתאימות לבתים קטנים שאין בהם חלל גדול.

חלונות משולבים- חלונות אלה כוללים מנגנונים עם פתיחה נוספת, כלומר שילוב של פתיחה צירית או מנגנון הטיה צירית. חלונות אלה נמצאים לרוב בחדר השירותים.

חלונות גיליוטינה- חלונות אלה נעות מעלה או מטה והן לרוב נמצאות בחדר השירותים והאמבטיה.

יתרונות חלונות הזזה

חלונות ההזזה כוללים יתרונות מרובים והם כדאיים עד מאוד בכל בית. החלונות חזקים ואינם תופסים מקום רב בבית. הם מתאימים לכל תנאי מזג האוויר הודות לאטימות שלהן בפני חום, קור ולחות. הן מבודדות רעשים מבחוץ ואינן דורשות תחזוקה כמו סוגי חלונות אחרים.