חשמלאי

לחשמלאי חשיבות רבה כאיש מקצוע. אין כמעט פעולה חשמלית אשר לא נתקלנו בה במהלך חיינו החל מהוספת נקודות חשמל, בדיקת נקודות חשמל, חיבור חשמל לשנדליר, קצר בארון חשמל ועוד. בכל אותן פעולות אנו חייבים חשמלאי אשר יטפל בבעיות אלה ויפתור אותן ע"י תיקון חשמלי.

מתי נצטרך לקרוא לחשמלאי?

ישנן מצבים רבים שבהם אנין ביכולתנו לפתור את הבעיה ועלינו לקרוא לחשמלאי אשר יטפל בבעיה. בעיות חשמל יכולות להיות מגוונות ורבות כגון: קצר בין שני מכשירי חשמל זולל חשמל אשר גורמים לקריסת החשמל, הפסקת חשמל, קצר בכל הבית שגרם להפסקת חשמל, הוספת נקודות חשמל, קצר בארון החשמל, בדיקת נקודות חשמל,בדיקת הארכה, בדיקת ארון חשמל, התקנת שנדליר,ועוד. ברוב המקרים שנופל המפסק מפאת עומס אנו מרימים את ה מהפסק הראשי שנפל, אך ישנם מקרי שהבעיה רצינית יותר ויש לקרוא לחשמלאי לטפל בה.

למה רק חשמלאי רשאי לטפל בבעיות חשמל?

מאחר שרוב תקלות החשמל מצריכות טיפול של חשמלאי, יש צורך להיעזר בחשמלאי. רוב פעולות החשמל הן פעולות מסוכנות שללא ידע מעשי בתחום יכולות להסתיים בהתחשמלות ומוות. על כן חשוב לקרוא לחשמלאי אשר יש לו ניסיון בתחום ויודע איך לטפל בבעיות החשמל השונות על מנת לא להסתכן סתם. ברוב תקלות החשמל אשר מקורם במכשירי חשמל נצטרך להזמין טכנאי מורשה מטעם החברה על מנת שיטפל בבעיה.

איזה חשמלאי עלינו להזמין בהתאם לתקלה?

מאחר שקיימים כמה סוגים של חשמלאים כמו: עוזר חשמלאי מוסמך, חשמלאי מעשי, חשמלאי מוסמך, חשמלאי ועוד, יש להתאים את סוג החשמלאי לסוג התקלה. במידה ומדובר על תקלות חשמל רגילות ביתיות למעשה מדובר על חשמלאי רגיל שיטפל בהן, אך אם מדובר על תקלות מסובכות של עד 8300 אמפר נצטרך חשמלאי מוסמך אשר יטפל בבעיה. תקלות מסובכות עד 8300 הם למעשה תקלות שקורות במקומות בהם צריכת החשמל גבוהה יותר, למשל מפעלים, תעשיות ועוד.