פרגולות

פרגולות הם אביזר חשוב בכל בית בו יש מרפסת שמש. אך השימוש בהם הוא לא רק לבתים עם מרפסות שמש, אלא גם לחצרות בתים אשר זקוקים לגג שייתן הצללה באזורים שונים בקיץ החם והדביק שלנו או כהגנה מפני הגשמים בחורף. הפרגולות נותנות מענה לצרכים האישיים שלנו במהלך כל השנה וכן מוסיפות חן רב.

מי  יש צורך בשימוש בפרגולות?

השימוש בפרגולות הוא שימוש קבוע לאורך כל השנה. הפרגולות נותנות מענה לצרכים האישיים שלנו בעיקר במצבים בהם אנו צריכים הגנה ומחסה מפני מזג האוויר, בין אם זה מפני הגשמים והרוחות של החורף, או מפני הקיץ החמים שמצריך מקומות מוצלים. עם פרגולות ניתן לעשות מגוון נרחב של פעולות לא רק במרפסת שלנו, אלא גם בחצר הבית שלנו, בגינה ובכל מקום ציבורי אחר.

איזה פרגולות קיימות?

קיימות כמה סוגי פרגולות שהשכיחה ביותר היא פרגולת העץ אשר מתאימה למרפסות הבית ונותנות לנו הצללה מפני מזג האוויר לאורך כל השנה. סוגי הפרגולות הקיימות הם:

פרגולות מעוצבות- פרגולות אלה הן פרגולות שניתן לעצב אותן במגוון צורות שונות, הם מתאימים למשטחים חיצוניים כמו חניה לרכב ולרוב הם עשויים מחומר האלומיניום, חומר עמיד אשר נשאר לאורך שנים רבות.

פרגולות עם הצצה- פרגולות אלה הן פרגולות ללא כיסוי עליון או כיסוי מינימאלי, הן מתאימות לגינות או מרפסות ונותנות הגנה במהלך כל השנה. בחורף הן מגינות מפני הגשמים והרוחות ואילו בקיץ מפני מקומות חמים שמסנוורים אותנו.

פרגולות פתוחות- פרגולות ללא כיסוי עליון או כיסוי חלקי אשר מותאמות לצרכים של נוי בלבד. מדובר על פרגולות אשר מאפשרות יציאת אוויר חם כלפי מעלה,  מכיוון שהן פתוחות. לכן השימוש בהן הוא לצרכים של נוי, מאחר שהן מותאמות לצרכים של הצמחייה.

איזה פרגולה מתאימה לי?

החלטתם לרכוש פרגולה ואתם לא יודעים איזה פרגולה מתאימה לכם, חשוב שתדעו מהם הצרכים האישיים שלכם מהפרגולה. אם אתם מחפשים פרגולה למרפסת שלכם בבית שתגן אליכם מפני מזג האוויר, פרגולה עם הצצה תתאים לכם מאוד. היא תגן עליכם מפני השמש החמה והמסנוורת בקיץ ומפני הגשמים בחורף.