מגזין האיגוד
גדרות עץ
גדרות עץ הן פתרון מצוין לגינה שלכם, הם אסתטיים מאוד, מגנות על הבית מפני אנשים לא מורשים ובעלי חיים
קרא עוד
דקים
דקים הפכו בשנים האחרונות למוצר עיקרי בכל בית שיש בו מרפסת שמש או גינה. הדקים הופכים לחלוטין את מראה הבית או הגינה
קרא עוד
פרגולות ודקים

בשנים האחרונות אנו רואים בהרבה בתים וכן במקומות ציבוריים פרגולות ודקים, אשר נראים נהדר לאורך כל השנה ואף מגנים מפני מזג האוויר. בקיץ הפרגולות יוצרות לנו צל ואילו בחורף הן מספקות לנו הגנה מפני הגשם. הפרגולות והדקים עמידים וחזקים ונשארים לאורך שנים רבות.

לשם מה אנו צריכים פרגולות?

פרגולות נועדו על מנת להגן עלינו במהלך כל השנה. בקיץ הם מגנות אלינו מפני קרני השמש הקופחת ואילו בחורף מפני הגשם. לרוב נמצא את הפרגולות ודקים בחצר פרטית של וילה או אפילו חצר משותפת, או אפילו במרפסת בבית. הן מוסיפות רבות לחצר ולגינה ואף שומרות עלינו מפני פגעי מזג האוויר לאורך כל השנה. הפרגולות מגיעות במגוון סגנונות וגדלים שונים, ויש אף פרגולות שניתן להרכיב עצמית. אך הרכבה עצמית די מסוכנת משום שלא כולנו יודעים להרכיב נכון פרגולה, והרכבה לא נכונה יכולה לגרום לאסון. לכן חשוב שבעל מקצוע יעשה זאת.

אילו סוגי פרגולות קיימים?

קיימים כמה סוגי פרגולות שהשכיחים ביניהם כוללים:

פרגולות מעוצבות- מדובר על פרגולות אשר עשויות מאלומיניום וניתן לעצב אותן בחלקן עליון במגוון אפשרויות. פרגולות אלה מתאימות בעיקר למשטחים חיצוניים כמו חניה פרטית לרכבים.

פרגולות עם הצללות- פרגולות אשר משמשות להצללות ולנוי, מדובר על פרגולה ללא כיסוי עליון או עם כיסוי מינימלי אשר מותאמת לגינות, חצרות, מרפסות גם בקיץ וגם בחורף. בקיץ היא מגנה מפני החום ונותנת לנו צל ואילו בחורף היא מגינה מפני הגשמים.

פרגולות פתוחות- פרגולות אשר משמות לנוי בלבד והן ללא כיסוי עליון או חלקי. פרגולות אלה אינן מאפשרות שליטה מלאה על כמות הצל ואינן מאפשרות הצללה. אך הן מעניקות אוורור ומאפשרות יציאת אוויר כלפי מעלה.

איזה פרגולה מתאימה לך?

על מנת להתאים את הפרגולה המתאימה לך רצוי להיכנס לאיגוד הישראלי לבעלי מקצוע ולבחור איש התקנת פרגולות ודקים. איש התקנת פרגולות ודקים יתאים לך את סוג הפרגולה שמתאים לך בין אם זה במרפסת ביתך, בחצר או אפילו בגינה בהתאם לצרכים האישיים שלך ולשטח הנתון.