שאיבת ביוב

שמדובר על שאיבת ביוב מדובר למעשה על בעיות סתימה בביוב שבהן הביוב עולה על גדותיו. ברוב המקרים ניתן לשחרר את הסתימה ע"י שאיבת הביוב עם מכשיר "ביובית" אשר נועד לשחרור מקרי  סתימות קשות בבתים, כך שתוך פחות משעה הביוב חוזר להיות תקין ולא סתום.

ממה נגרם שאיבת ביוב?

שאיבת ביוב נגרמת מסתימה בביוב כתוצאה ממגבונים, תחבושות היגייניות וכו' שאנו זורקים ביום יום לתוך אסלת השירותים. עם הזמן פסולת זאת גורמת לסתימה אשר מונעת את מעבר הביוב באופן תקין. ע"י הוצאת  הפסולת אשר כוללת: מגבונים, תחבושות היגייניות ושאר מוצרים, הביוב חוזר לעבוד ולהיות תקין. לכן חשוב לא לזרוק פסולת זאת לאסלת השירותים על מנת למנוע סתימות קשות בעתיד, אלא רק נייר טואלט בלבד. מספיק ששכן אחד זורק לאורך זמן רב מגבונים ושאר פסולת אשר נתקעת בביוב לאורך זמן רב וגורמת עם הזמן לסתימה רצינית שעולה לא  מעט כסף. הודות למכשיר ביובית ניתן לפתוח סתימות ביוב קשות ולגרום לזרימה תקינה של מים תוך זמן קצר.

מהי הביובית?

הביובית היא מכשיר לסתימות ביוב קשות. בעזרת מכשיר זה ניתן לפתוח סתימות קשות אשר גורמות נזק לצינור הבניין. הביובית נכנסת אל פתח הביוב עם צינור ביוב ארוך אשר יורד כלפי הביוב ושואב את כל הפסולת אשר סותמת את הביוב עצמו ולא נותנת לו לזרום כרגיל. פסולת זאת כוללת: תחבושות היגנייות, מגבונים לחים, סמרטוטים, מגבות ועוד. לאחר הוצאת הפסולת מהביוב חשוב להסביר לשכנים שלא לזרוק פסולת זאת באסלת השירותים על מנת שלא יהיו סתימות שוב בעתיד.

באילו מקרים נשתמש בביובית?

השימוש במכשיר הביובית נעשה במקרים הבאים: שמדובר על סתימות או חסימות של מערכת הביוב אשר גורמות להצפה ועליית הביוב על גדותיו, ובמקרים בהם מדבור על טיפול שוטף בבורות הביוב הביתיות או בשאיבת בורות ביוב תעשייתיות במפעלים ובבורות שומנים.

במקרה של הצפה ועליה של גדות הביוב- במקרה זה יידרש לשאוב את הביוב לפני שניגשים לשלב פתיחת הסתימה בלחץ מים או באמצעים אחרים.

במקרה של טיפול שוטף בריקון בורות ביוב ביתיות-  במקרה זאת השאיבה נעשית במפעלים תעשייתיים ובורות שמנים אשר נמצאים לרוב באוזרים כפריים בבנייה ותיקה והם חלק מטיפול שוטף בריקון בורות ביוב.