תיקון מזגנים

ימי הקיץ החמים מצריכים מאיתנו להסתגר במקומות ממוזגים על מנת שנוכל להתקרר ולא להזיע. שימוש יום יומי במיזוג גורם עם הזמן לתקלות שונות במערכת המיזוג, תקלות אלה כוללות סתימה או נזילה מהמזגן, אי קירור וכן תקלות שונות. תקלות אלה אינן נותנות למזגן לפעול בצורה יעילה וחלקן אף דורשות ביקור טכנאי מזגנים.

באילו מקרים נזדקק לתיקון מזגנים?

ישנם מקרים שונים בהם נצטרך לקרוא לטכנאי מזגנים על מנת שיתקן את המזגן. מקרים אלו כוללים: נזילת מים מהמזגן, סתימת בצינור הניקוז, הצפה בצינור הניקוז ועוד. בכל אחד מהמקרים יגיע הטכנאי לבדיקה ויאתר את הבעיה, במצב בה אותרה תקלה יתקן אותה הטכנאי, ובמצב ואין תקלה יגבה הטכנאי דמי הביקור. אם יש לכם אחריות על המזגן שלכם תצטרכו להזמין טכנאי מהחברה שרכשתם ממנה את המזגן, אך אם קניתם את המזגן באופן פרטי תצטרכו לחפש טכנאי מזגנים.

מה כולל שירות תיקון מזגנים?

שירות תיקון מזגנים כולל: ניקוי סננים והחלפתם במקרה הצורך,דליפת גז, החלפת פילטר אוויר, מילוי גז למזגן, החלפת צנרת עקב נזילה או סתימה, בדיקה כוללת של מערכת החשמל ועוד. את רוב התקלות ניתן לפתור ללא צורך בשירותי טכנאי מזגנים, אך ישנם תקלות מורכבות יותר אשר מצריכות טכנאי מזגנים. שירות תיקון מזגנים ניתן לתקופה של עד 5 שנים תלוי בסוג המיזוג, ישנם מזגנים שהאחריות שלהם היא מעל 5 שנים. לאחר סיום האחריות על המזגן המחיר יהיה גבוה יותר.

כיצד ניתן לשמור על תחזוקת מזגן לאורך זמן רב?

על מנת לשמור על תחזוקה שוטפת של המזגן שיעבוד שנים רבות ללא תקלות, יש לשים להקפיד לשמור על כללי תחזוקה שוטפים ולנקות את מסנן המזגן מדי כל חודש,  מאחר שמסנן המיזוג צובר אבק ולכלוך עקב השימוש היום יומי שלו. כמו כן, כאשר הוא המסנן עם אבק ולכלכוך נדרש מהמזגן מאמץ גדול יותר לשאוב אוויר, וכך יש עומס גדול על המזגן שאינו יכול להזרים אוויר, מה שגורם לכך שהמיזוג לא מקרר בצורה יעילה. כמו כן, במידה ונגמר לכם הגז במזגן חשוב להזמין טכנאי מזגנים למלות אותו. עדיף שהגז יהיה מחברה מוכרת על מנת שלא יגרם נזק למזגן.