תיקון רעפים

גגות הרעפים דורשים תחזוק לאורך כל השנה. על מנת למנוע נזילות ורטיבות מומלץ לטפל בבעיות הרעפים לפני עונת החורף הגשומה. הבעיות השכיחות ברעפים לרוב כוללים רעפים שבורים או סדוקים או כאלה שזזו ממקומם בעקבות הרוחות החזקות. לרוב ישנם נזילויות או רטיבות בתוך קירות הבית או בגג ואז יש צורך לבצע תיקון רעפים.

האם אפשר לתקן לבד גג רעפים?

תיקון גג רעפים נעשה רק ע"י בעל מקצועי מוסמך אשר רשאי לעלות על הגג ולבצע תיקונים.  איש המקצוע הינו בעל ניסיון והסמכה בתחום זה ועבר הכשרה על מנת לעסוק בתיקון רעפים. מאחר שהתיקון דורש עבודה בגובה, חשוב שלא תסכנו את עצמכם על מנת לחסוך כמה שקלים, תנו לאיש מקצועי לעשות זאת עבורכם. את התיקון יש לעשות לפני עונת החורף, מפני שכאשר הגג רטוב ישנה סכנת החלטה לנפילה מגובה. לכן תיקון הרעפים נעשה בתקופת הסתיו או באביב לפני בוא הגשמים.

מתי יש לתקן את גג הרעפים?

את גג הרעפים יש לתקן בחודשי הקיץ או הסתיו לפני בוא הגשמים והסערות. תיקון לפני העונה הגשומה תעזור לכם לעבור את עונת החורף בשלום וללא נזילויות או רטיבויות כלשהן. כמו כן, בתקופת הקיץ בעלי המקצוע פחות עמוסים ועל כן ישמחו לעזור לכם בהקדם. כמו כן חשוב לא להתפתות למחירים זולים מאוד אשר עלולים להעיד על עבודה חובבנית.

מתי יש צורך לתקן את הרעפים או להחליפם?

תיקון רעפים רצוי כאשר מדובר על גג חדיש אשר אינו סובל מתקלות שכיחות וחוזרות ברעפים אשר לרוב הם: רעפים שבורים או סדוקים, ואשר גורמים לחדירת מים אל תוך הבית. במידה ומדובר על גג ישן יותר אשר סובל מתקלות רעפים חוזרות ונשנות, עדיף להחליף את הרעפים הישנים ברעפים חדשים. כך תכלו ליהנות מרעפים חזקים ויציבים לאורך שנים. בכל מקרה בטרם החלטתם על תיקון או החלפה של הרעפים, חשוב להתייעץ עם איש המקצוע אשר יש לו ניסיון עשיר בתחום זה. איש המקצוע ימליץ לכם אם כדאי לכם להחליף את הרעפים לפי מצב הגג ולפי ניסיונו האישי.