תיקון תריסים

תריסים בבית זה תוספת הכרחית בכל פתח אור בחלל הבית. תריסים חוסמים את קריני השמש ומונעים  חדירת של האור לתוך חלל הבית וכן הצצה לתוך הבית. מעבר לזה תריסים מגבירים את בטיחות החלון ואטימותו של פגעי מזג האוויר כמו חום , קור, גשם, ורוח .

עדיף לתקן תריסים מאשר לקנות חדש ?

לרוב נעדיף תיקון תריסים מאשר לקנות חדשים. רוב המקרים מדובר על דבר קטן שלא ועולה מעט כסף לעומת תריס חדש . תיקון תריסים כוללים דברים פשוטים להחלפה : החלפת רצועה , גלגלים ,שלבים ניתן לבצע את זה לבד במידה ואתם יודעים לתקן תריסים. במידה ומדובר בתיקון תריסים מסובכים כגון: חיבורי תריס חשמלי ומתג הפעלה, יש לזמין  שירותי בעלי מקצוע המומחה לתיקון תריסים במקום להתעסק בזה לבד. את בעלי המקצוע תוכל למצוא באתר שמאגד את בעלי מקצוע הטובים ביותר, או דרך המלצה של חבר, שכנים, משפחה, וכו'...


אילו תקלות יש בתריסים?

ישנם מספר של סוגי תריסים ישנ לא מעט תקלות בתריסים. בוא נדבר על סוגיי התקלות בתריסים ישנים נקראים תריסי ציר פתיחה , כמעט ולא תמצאו תקלות בהם שאין בהם אביזרים נעים, אך בתריסים אחרים יש לא מעט תקלות. בתריסים הזזה שהם תריסים המורכבים משלבי רפפה שנפתחים באמצעות מנוף קטן ומערכות נוטים להתקלקל עם הזמן, גם תריסי הזזה אשר נעים על מסילות ע"י גלגלים עם ציר ברזל נוטים להישבר,  תריסי הזזה הישנים ביותר אשר מפעילים לחץ רב על הגלגלים. התקלות השכיחות בתריסי גלילה חשמליים הם: המנגנון רגיש מאוד ונוטה להתקלקל משימוש לא סביר, רצועת בד שמתבלה במהירות ונקרעת, שלבי פלסטיק  pvcשמתבלים ונקרעים הם חשופים יותר מדי לשמש עליהם.

טיפים לתיקון תריסים

כדאי לכם לאמץ כמה טיפים על מנת לשמור על התריסים בבית שלכם.

לפני הפעלת המתג של התריס החשמלי יש לוודא שאין שום חפץ מתחת לתריס גלילה.

יש לשים לב בזמן ניקוי לא ללחוץ חזק מדי על השלבים מימין לשמאל על מנת שלא יצאו השלבים ממקומם שלא ישברו במהלך הניקוי, מיוחד האוזניים הישנות של התריס.

יש להחליף כל 7 שנים את רפפה על מנת שלא יגמרו נזקים גדולים יותר.