איטום רצפה

איטום רצפות הוא איטום חשוב לא פחות מאיטום גגות. מאחר שרוב חדרי הבית בנויים מרצפות חשוב שלא יהיו רווחים בין מרצפות והן יהיו צמודות, וזאת על מנת למנוע רטיבות בדירה או מתחת למרצפות. באמצעות איטום רצפות ע"י איש מקצוע ניתן לאטום את כל החדרים בבית כולל החדרים הרטובים שהם חדרי האמבטיה וחדר השירותים.

מתי מבצעים איטום רצפות?

איטום רצפה מתבצע בשני מצבים: מצב ראשון, כאשר מדובר על מניעת רטיבות של מי גשמים לתוך הדירה או במרפסת שמתחת למרפסות המרוצפות או גגות מרוצפים פתוחים. המצב השני, כאשר אנו עושים איטום רצפות בתוך שטח הדירה שלנו על מנת למנוע חדירה של מים אל הדירה או מתחת לרצפות. חשוב לדעת שריצוף לא תקין הוא ריצוף שבו פתחי הניקוז אינם מתוכננים באופן תקין ועם הזמן הם גורמים לבעיות רטיבות.  לכן חשוב במיוחד שנכנסים לדירה חדשה לבדוק שאכן איטום הרצפה התבצע בצורה תקינה, במידה ומאתרים ליקויים יש לקרוא לאיש מקצוע על מנת לבצע איטום רצפה באופן תקין.

סוגי איטום רצפות

קיימים כמה סוגי איטום רצפות אשר כוללים:

איטום מחדש- בשיטת איטום זה מפרקים את הריצוף הקיים ומבצעים ריצוף ואיטום מחדש. איטום זה מבטיח לנו איטום חזק לאורך זמן רב. מדובר על עבודה גדולה ומורכבת אשר לוקחת זמן רב, אך בסופו של דבר נותנות את התוצאות הטובות ביותר ומטפלת בבעיית הרטיבות.

איטום על גבי ריצוף קיים- בשיטה זאת מבצעים איטום על ריצוף קיים מבלי לפרק את הריצוף הקיים ולבנות חדש. איטום זה מהווה פתרון זמני מאחר שהוא לא נותן פתרון לגבי בעיית הרטיבות הקיימת מתחת לרצפות.

איטום מחדש של החריצים בין המרצפות- בשיטת איטום זה אוטמים את החריצים שקיימים בין המרצפות. מדובר על פתרון זול ועבודה פשוטה ומהירה. חשוב לדעת שאיטום של החריצים אינו פותר את בעיית הרטיבות מתחת לרצפות, כך שהוא פתרון זמנים לתקופה מסוימת.

כל אחד מסוגי האיטומים מותאם לבעיית הרצפות שקיימת בדירה. לרוב שמדובר על רטיבות אשר עלולה לגרום לתשתית הבניין נזק רב יש צורך לבצע איטום מחדש. אך במצבעים לא בעייתיים ניתן לבצע איטום על ריצוף קיים או איטום חריצים במרצפות.