דוד חשמלי

הדוד החשמלי הוא דוד ותיק אשר נמצא כמעט בכל בית במיוחד בבתים ישנים בשכירות. הדוד נוח וקל לתפעול ומספק לנו מים חמים מתי שאנו רוצים, אך בשונה מדוד שמש הדוד החשמלי עובד על חשמל ועל כן צריך להדליקו מראש על מנת שהמים יתחממו .

כיצד פועל דוד חשמלי?

הדוד החשמל ממוקם לרוב על גג הבית אך פועל בצורה שונה מדוד שמש. לדוד החשמלי אין קולטי שמש כמו לדוד השמש, ועל כן הוא פועל בעזרת מערכת חימום חשמלית פנימית, כך שתהליך החימום נעשה בצורה הבאה: המים שבדוד החשמל  מגיעים מתוך צינורות הבית ומתחממים בעזרת מערכת החימום החשמלית אשר בדוד ולאחר מכן מוחזרת לתוך צינורות המים של ביתנו. בסופו של דבר גם הדוד חשמלי וגם הדוד שמש מספקים מים חמים רק בשיטות שונות וביעילות רבה.

מה ההבדל בין דוד חשמלי לדוד שמש?

ההבדל בין דוד חשמלי לבין דוד שמש הוא בדרך פעילותם. דוד השמש נעזר באנרגיית השמש על מנת לספק מים חמים בברזי האמבטיה ואילו דוד חשמלי עושה זאת בעזרת מערכת חשמלית פנימית, אשר אינה נעזרת באנרגיית השמש. עם דוד חשמלי ניתן לקבל מים חמים ולחסוך בעלויות צריכת החשמל ולחסוך מים, להחליט אם להפעיל את מערכת החימום או להסתפק במים קרים, וכן להתקין טיימר איתו תוכלו לדעת אם לחמם לך מים וכמה זמן.

כיצד יודעים איזה דוד חשמלי מתאים לנו?

על מנת להתאים את הדוד החשמלי לצרכים האישיים שלנו, חשוב לבדוק כמה נפשות גרות בבית וגם ליטר מים הם צורכות. אם מדובר על משפחה בעלת 4 נפשות נתאים לה דוד בנפח של 120 ליטר, אך אם מדובר על אדם בודד או זוג יתאים לו דוד חשמלי של 80 ליטר. כלומר ע"פ גודל מספר הנפשות כך אנו יודעים איזה דוד להתאים ובאיזה גודל.

כמה זמן לוקח לדוד חשמלי להתחמם בחורף?

בהתאם לטמפרטורה של המים הקרים וכן גודל הדוד, לוקח לכל דוד חשמלי זמן שונה. כך למשל לדוד חשמלי של 120 ליטר ייקח עד שלוש שעות להתחמם, ואילו לדוד של 150 ליטר ייקח עד שלוש שעות וארבעים דקות להתחמם. ההתחממות של כל דוד היא יחסית בהתאם לגודל הדוד.