הרחקת יונים

הרחקת יונים היא פעולה שרבים מבצעים אותה ע"י איש מקצוע. ברוב הבתים הישנים ישנם לא מעט יונים אשר יושבים על עדן המזגן או החלון ועושים את צואתן. הרעש, והצואה היום יומית מפריעה לאיכות החיים ועל כן יש צורך להרחיק אותן מהאזור ע"י איש מקצוע.

באילו מקרים יש  צורך בהרחקת יונים?

ישנם מקרי בהם אין אי אפשר להתעלם מבעיית היונים ועל כן יש צורך לבצע הרחקת יונים ע"י בעל מקצוע בתחחם. מקרי אלה כוללים: רעש יום יומי, שלשלת, התקהלות של יונים, כניסה של יוני בפרצת הגג או בחלל הגג וקינונן או במקומות מסתור בכביסה או בעדן החלון.

מה הן שיטות הרחקת יונים?

הרחקת יונים נעשית בשיטות שונות בהתאם למיקום היונים ולאזור בו נמצאים היונים. שיטות אלה כוללות:

רשת להרחקת יונים- רשת שקופה אשר עשויה מחומר עמיד ופרוסה כשרשת דייגים. הרשת מתאימה למרפסות או מסתורי במכונת הכביסה, והיא מונעת את כניסת היונים כלפי פנים הבית.

דוקרנים- מדובר על שיטה בה שמים דוקרנים בקצוות הגג או עדן החלון ובמרזבים, על מנת שהיונים לא יכנסו פנימה. הדוקרנים אינם פוגעים ביונים כך שניתן להשתמש בהם ללא חשש.

דחלילים- השיטה הקדומה בה היו מרחיקים יונים, בעזרת דחלילים דמוי עורבים ניתן להבריח את הציפורים והיונים יחדיו.

מכשיר אולטרסוניק- מכשיר המשמיע קולות סאונד אשר דוחים את היונים שבאות לקונן. את המכשיר ניתן לשים בכל מקום שתחפצו בו.

בחירת השיטה להרחקת היונים מתבצעת ע"י איש המקצוע בהתאם לצורכי הלקוח ובהתאם למצב היונים בדירה.

הרחקת יונים עושים עם איש מקצוע

לפני שאתם מתחילים לטפל בבעיית היונים תנו לאנשי המקצוע לטפל בכך. תוכלו לבחור איש מקצוע באתר האיגוד הישראלי לבעלי המקצוע בקטגורית הרחקת יונים וכן לראות את ההמלצות על אותו בעל מקצוע אשר השתמשו בשירותיו. כמו כן, תמיד תוכלו לבקש המלצות לאיש מקצוע מהחברים, משפחה, שכנים ועוד או לשוטט באתרי האינטרנט השונים. לפני שאתם סוגרים עם איש מקצוע קחו הצעת מחיר מכמה חברות השוו ביניהם והחליטו מי עונה טוב על הצרכים האישיים שלכם.