דוד שמש

כל מי שמשתמש בדוד שמש יודע שאין חיים קלים יותר ממנו. במקום להדליק את הדוד ולחכות שהוא יתחמם כמו שקורה בדוד חשמלי בדוד שמש אין צורך לעשות זאת רק בימי החורף. הודות לקולטי השמש אשר קולטים את האנרגיה הסולארית מהשמש, אנו מקבלים מים חמים וזמינים לאורך כל שעות היום.

למה כדאי לכם דוד שמש?

דוד שמש הוא הדוד הטוב ביותר שקיים בשוק. שיא הפופולאריות שלו היה בשנות השמונים שרוב גגות ישראל היו עם קולטי שמש. כיום ישנם עדיין בתים שעושים דוד שמש הודות ליתרונות המרובים שלהם על פני שיטות אחרות שקיימות. דוד שמש מקל על חיינו, הוא נותן לנו בימי שמש מים חמים וזמינים לאורך כל היום, כך שלא צריך להגיד לאחד מבני הבית שידליק לנו את הדוד עד שיתחמם. גם בימי החורף החמים הוא נותן לנו מים חמים בהתאם לזמן שאנו משאירים את הדוד דולק. ומעבר לכך, הוא גורם לנו לחיסכון אדיר של אלפי שקלים בהוצאות החשמל.

איזה דוד שמש מתאים לי?

על מנת להתאים את דוד השמש לצרכים שלנו חשוב לדעת כמה נפשות הולכים להשתמש בדוד השמש. אם מדובר על שימוש של עד ארבע נפשות, יתאים לנו דוד שמש של 80-200 ליטר. אך אם מדובר על משפחה שהיא מעל ארבע נפשות וגדולה יותר יתאים לה דוד שמש בשמש ובטרם ההתקנה, על מנת שיגיע עם הדוד שמש המתאים. כמו כן, חשוב שתזמינו מתקין דודי שמש בלבד אשר מתמחה בתחום זה.

מה היתרונות של דוד שמש?

לדוד שמש יתרונות רבים ביחס לדוד חשמל, יתרונותיו כוללים:

חסכון בחשמל- עם דוד שמש אנו חוסכים בעלויות החשמל בצורה משמעותית ביותר, וזאת עקב השמש החמה אשר נמצאת איתנו לאורך השנה ואף בחודשי החורף הקרים. חסכון זה משמעותי עבורנו ביותר מאחר שהוא חוסך לנו אלפי שקלים בשנה.

זמינות- עם דוד שמש יש לנו זמינות של מים חמים לאורך השנה חוץ מחודשי החורף הגשומים בהם יש להדליק דוד שמש.

מהירות החימום- עם דוד שמש אשר נמצא מעל גג הבית אנו מקבלים מים חמים ברצף ללא המתנה בימי הקיץ החמים.

תחזוקת דוד שמש- התחזוקה של דוד שמש היא נמוכה יותר מאשר דוד חשמל. וזאת מאחר שלדוד שמש יש מערכת חשמל שמפעילים רק בחורף הוא נשאר לאורך שנים רבות.