הגינה שלכם זקוקה לגנן

רבים מאיתנו מתעצלים להתקשר לגנן מאחר שזהו הדבר האחרון ברשימת סדר יומנו העמוס, לכן לרוב נעדיף לעשות זאת לבד על מנת לחסוך כסף וזמן. אך תחזוקת גינה היא לא דבר שניתן לעשות זאת לבד ללא עזרה של גנן, לכן על מנת שתמרו על גינה מטופחת ומסודרת חשוב למצוא גנן שיעשה זאת בצורה מקצועית ומבוקרת.

למה אנחנו צריכים גנן?

כמו כל בעל מקצוע אשר תפקידו לעזור לנו בפעולות שונות, כך גם תפקיד הגנן לדאוג שהגינה שלנו תהיה מטופחת, מסודרת ונקייה לאורך כל השנה. הגנן לא רק שותל שתילים, וגזם עשבים ומפזר אבנים אלא הוא שומר לנו על תחזוקת שוטפת של הגינה לאורך כל השנה, שללא ידע מקצועי יכול לגרום נזק רב. הגנן דואג להכין תשתית מתאימה לגינה, לבחור את הצמחייה הנכונה שלא תנבל אחרי יומיים ושלא תגדל פרא עם הזמן, וכן דואג לפרטים הקטנים ביותר על מנת שתהיה להם גינה מטופחת, נקייה ומסודרת לאורך כל השנה, כך שתוכלו לשבת עם משפחה או חברים ואף לשחק עם הילדים שלכם בה.

אילו סוגי גננים קיימים?

מאחר ולכל אחד צרכים ורצונות אחרים מגינתו, ישנם כמה סוגי גננים בהתאם לצרכיכם ובקשותכם מהגנה שאתם רוצים. סוגי הגננים המתחלקים לשלושה סוגים:

גננים לעיצוב ותכנון גינה- מדובר על גננים אשר יעזרו לכן מהתחלה לתכנן את סוג הגינה שאתם רוצים בהתאם לנתוני הסביבה הקיימים. עיצוב ותכנון לפרטי פרטים תיתן לגנן תוכנית מדויקת לגבי סוג הגינה,גודל שטחה, אילו צמחיה תהיה בה וכו'.

גננים להקמת גינה- גננים אלה עוזרים לנו להקים גינה אשר מתאימה לצרכים והבקשות שאנו רוצים שהיו בגינה שלנו.

גננים לתחזוקת גינה- גננים אלה דואגים לשמור על תחזוקה שוטפת של הגינה לאורך כל השנה, על מנת שתהיה לכם גינה מסודרת, מטופחת ונקייה ללא צמחיית פרא שמפריעה, ושתילים שנובלים, ושאר לכלוכים שונים.

איך נדע איזה סוג גינה מתאים לנו?

על מנת לדעת איזה סוג גינה מתאים לכם, חשוב להזמין גנן מקצועי ולהתייעץ איתו לגבי סוג הגינה שאתם רוצים. הגנן יגיע יסתכל על הגינה ויראה עם גודלה של הגינה וכן הנתונים הסביבתיים הקיימים מאפשרים להפוך אותה לסוג גינה מסוים. במידה והדבר אינו אפשרי, הגנן יעזור לכם לתכנן גינה שמתאימה לתנאי השטח בשילוב הצרכים שלכם.

עצות לבחירת גנן מתאים?

בטרם החלטתם על בחירת גנן אשר יתאים לכם, חשוב תשימו לב לכמה פרמטרים חשוב שיעזרו לכם להגיע להחלטה נכונה ומתאימה לבחירת הגנן שלכם.

צורכי גינון- בחרו גנן אשר מבצע את הדברים שאתם צריכים לגינה שלכם. לדוגמא אם אתם צריכים עבודות תחזוקה שוטפת כמו גיזום וכיסוח דשא, בחרו גנן לתחזוקת גינה אשר תפקידו הוא לטפל ולטפח את הגינה שלכם. אך אם אתם צריכים להקים גינה חשוב שתפנו לגנן להקמת גינות אשר מתמחה בתחום זה וישמח לייעץ לכם.

ניסיון- יש לבחור בגנן מקצועי עם ניסיון עשיר בתחום הגינון, אשר יודע לאבחן ולפתור בעיות שונות וכן לספק לכם גינה מתאימה בהתאם לתנאי הסביבה הקיימים, תנאי האקלים וכן עיצוב בהתאם לאורך החיים שלכם.

אמינות- חשוב שהגנן שלכם יהיה אמין ושתוכלו לסמוך עליו בכל מה שקשור לגינה שלכם וכן שאתם משאירים אותו לבד בביתכם שאתם לא נמצאים בבית.

זמינות- חשוב לבחור גנן זמין וגמיש במועדים אשר עומד בלוחות זמנים שנקבעו לו ומגיע בזמן.

חוזה מסודר- חשוב להכין הסכם מסודר מול הגנן המפרט את תנאי עבודתו, לוחות זמנים, סוג העבודות והצמחים שהוא רוכש ואף האחריות שיש עליהם.

המלצות - חשוב לבקש כמה שיותר המלצות מקרובים, משפחה, חברים ואף עמיתים לעבודה על גננים מקצועיים ואמינים.