איטום גגות

עונת הסתיו היא הזמן המתאים ביותר לבדוק את הגג שלנו מפני רטיבויות שונות לפני בוא עונת החורף. רטיבות לאורך זמן עלולה לגרום לנזקים בלתי הפכים על כן חשוב לעשות איטום גגות לפני עונת החורף. האיטום נעשה בכמה שיטות בהתאם לסוג הגג ושטח הגג. כאשר זיפות גגות היא השיטה השכיחה ביותר לאיטום גגות.

איטום גגות- הביטחון שלך

איטום גגות מקצועי ע"י איש מקצוע יעזור רבות לביטחון האישי שלך. ככל שהמבנה שלך יהיה אטום אופן הרמטי כך הבית שלך יהיה מוגן יותר מפני פגעי מזג האוויר. גג לא אטום הוא גג אשר מהווה סכנה הן לדיירים והן לבניין עצמו. כאשר הגג אינו אטום באופן הרמטי הוא חשוף לפגעי מזג האוויר אשר עלולים לגרום נזקים כבדים לתשתית הבניין ולדירה שלך. חשיפה לאורך זמן רב עלולה לגרום לקריסת המבנה ולסכנת חיים. לכן חשוב לבצע איטום גגות כל כמה שנים על מנת להגן על עצמך. על פעולת האיטום חוזרים כל כמה שנים כדי למנוע חדירת מים. איטום נכון וחכם ע"י איש מקצוע ישמור על ביתך וכן יחסוך לכך כסף רב.

מתי מבצעים איטום גגות?

הזמן הנכון לביצוע בדיקה מקיפה של הגג כדי למצוא סדקים וחורים שונים היא לפני בוא החורף. בתקופה זאת אנו מתכוננים לקראת עונת החורף מתקנים את כל הליקויים אשר נמצאו בגג, כך שאנו מגיעים לעונת החורף מוכנים מבני חדירת מים אל תוך הבית. ביצוע הבדיקה לפני עונת החורף מתבצעת לפני מאחר שבחורף קשה מאוד לאטום במיוחד בימים גשומים ואף אטימה כזאת במצב זה עלולה לסכן חיים. לכן אם החלטת לעשות איטום בחורף ולא לפני, חשוב שתחכהליום שאינו גשום על מנת לבצע זאת.

שיטת לאיטום גגות

ישנן 3 שיטות עיקריות לאיטום גגות, כאשר יש לשים לב בין סוגי הגגות השונים על מנת לבחור בשיטת האיטום המתאימה ביותר לגג שלך. שיטות אלה כוללות:

זיפות- השיטה השכיחה ביותר לאיטום גגות אשר רוב האנשים משתמשים בה בשל מחירה הזול. ישנם איטומים באיכות גבוהה וישנם פחות. איטום הגג בשיטה זאת מצריך ידע וניסיון רב בתחום על מנת שיתבצע בצורה הטובה ביותר.

יריעות ביט ומניות- שיטת איטום  המתאימה לגגות בטון, בטקל או גגות  מרופצים. בשיטה זאת מורחים שתי שכבות של יריעות איטום חזקות אשר מונחות על שטח הגג,  עליהן מונחת שכבה של אגרנט לבן אשר נועדה להגן על היריעות בקיץ מהשמש החמה.

איטום בהתזה- איטום אשר נעשה ע"י שימוש בחומרים פולימריים אשר נמרחים על הגג בדומה לזיפות. מדובר על חומרים לבנים אשר אינם קולטים חום ואינם פולטים חומרים רעילים, כך שהם מתאמים לאורך כל עונות השנה.