שיפוץ דירה

שיפוץ דירה היא פעולה שרובנו נתקלו בה במהלך החיים. את השיפוץ עושים לפני מעבר לדירה חדשה, כאשר רוצים להגדיל את הדירה או שקונים דירה שלא מעוצבת בהתאם לצרכים שלנו ועוד. באמצעות שיפוץ דירה ניתן לקבל דירה בהתאם לצרכים ולעיצוב שאנו מעוניינים בו. שיפוץ הדירה מקנה מראה שונה לדירה והופך בניין ודירה לא מעודכנים לחדישים ויפים.

מתי יש צורך בשיפוץ דירה?

הצורך בשיפוץ דירה נובע מסיבות שונות כגון: הרחבת המשפחה, שיפור באיכות החיים, תשתית ישנה אשר מצריכה שיפוץ ועוד. ברוב המקרים מדובר על שיפוץ קוסמטי חיצוני חלקי שפותר את הבעיה ומכנה לדירה מראה חדיש ויפה. אך ישנם מקרים בהם ישנו צורך בשיפוץ כללי ונרחב יותר לבניין כולו שלא רק כולל את השיפוץ החיצוני אלא הרבה מעבר, במצב זה נצטרך שיפוץ דירה כללי.

אילו שיפוצים קיימים?

קיימים שני סוגי שיפוצים אשר מותאמים לצרכי הלקוח. שיפוצים אלה כוללים:

שיפוצים חלקיים- שיפוץ זה הוא לרוב שיפוץ חיצוני ולא נרחב  אשר משנה את מראה הבניין והדירה ללא היכר. לאחר שיפוץ זה מתקבל מראה חדיש ועדכני יותר אשר מתאים לתקופה בה אנו חיים. שיפוץ זה כולל החלפה של חדרי האמבטיה, שירותים, מטבח, חלונות, מערכת החשמל והאינסטלציה ועוד. שיפוץ זה עולה אלפי שקלים אך הוא משתלם עד מאוד שמסתכלים לטווח הרחוק.

שיפוצים כלליים- בשיפוץ כללי שהוא שיפוץ מעמיק יותר ולוקח יותר זמן מאשר שיפוץ חלקי, שוברים את קירות הבית ומחליפים את הרצפות, חשמל, אינסטלציה, תאורה ועוד על מנת לשנות לחלוטין את העיצוב הקודם של הדירה. בשיפוץ זה יש צורך להיעזר באדריכל או מעצב פנים על מנת לתכנן תוכנית שיפוץ שמתאימה לצרכים של הלקוח.

האם כדאי להיעזר בעת השיפוץ באיש מקצוע ?

שיפוץ הדירה מחייב התערבות של בעל מקצוע. כדאי מאוד לערב בשיפוץ אדריכל או מעצב פנים שיבנה לכם תוכנית שיפוץ ויעמוד בלוחות הזמנים על מנת לקבל בית משופץ ואסתטי כפי שאתם מעוניינים. חשוב מאוד שבוחרים את בעל המקצוע שיש לו ניסיון בתחום השיפוץ ושיהיה מקצועי, אמין, עומד בלוח זמנים, ואדיב. כמו כן, חשוב לקחת כמה שיותר הצעות מחיר בטרם אתם סוגרים עם איש מקצוע על שיפוץ הדירה.