מגזין האיגוד
איטום רצפות
איטום רצפות הוא איטום אשר מתבצע כחלק מעבודות האיטום הכלליות לצד איטום גגות וזיפות. איטום רצפות הוא איטום של רצפות.
קרא עוד
איטום גגות הבית
איטום גגות היא פעולה אשר נעשית כל כמה שנים, במיוחד בבתים ישנים. האיטום מתבצע בחודשי הקיץ לפני בוא החורף, על מנת
קרא עוד
זיפות גגות הבית
זיפות היא שיטת לאיטום גגות אשר השימוש בה נעשה בזפת חמה, ברוב מבני הבתים והמשרדים הקיימים בארץ הזיפות עוזר לאטום את
קרא עוד
איטום חדר אמבטיה
איטום חדר אמבטיה הוא פעולה הכרחית למניעת בעיות רטיבות שונות בעתיד. אם אתם מעוניינים ליהנות מחדר אמבטיה שלכם ללא בעיות רטיבות ודפיקות בדלת מהשכן למטה שטוען שרטוב לו בקירות
קרא עוד
סימנים של רטיבות
התנקזות של מים מובילה לעיתים לרטיבות בקירות הפנימיים והחיצוניים בתוך הבית, מצב זה יכול להיות בכל מקום בו לא בוצעו עבודות איטום כפי שצריך ובהתאם לסוג הקירות והחדרים. ניתן לטפל בבעיית הרטיבות עוד בטרם התחילה ע"י איטום קירות.
קרא עוד
איטום

אחד מהדברים החשובים ביותר שצריך לעשות לפני שנכנסים לבית חדש או משופץ זה לבדוק את איטום הבית בין אם זה דירת גג או בית פרטי. איטום לא כראוי עלול לגרום לטפטופים בחדרי הבית, כך שאתה עלול למצוא את עצמך בתוך שלולית במיטה שלך באמצע החורף. לכן חשוב להקפיד על איטום גג אשר מותאם לסוג הדירה שלך. חשוב שאיטום הגג יעשה ע"י קבלן איטום מנוסה ומקצועי. באתר האיגוד הישראלי לבעלי מקצוע תוכל למצוא את בעלי המקצוע המקצועיים ביותר בכל רחבי הארץ מהמרכז ועד הדרום.

אילו סוגי איטום קיימים?

קיימים סוגים איטום שונים ההתאם לצורכי ביתכם ובהתאם לגורמים שונים כגון: גיל הבית ואיכות הבנייה, איכות התחזוקה שנעשתה בעבר, אזור המגורים ותנאי האקלים שלו, קומת הדירה ועוד. כמו כן, ישנם חדרים רטובים ולא רטובים. החדרים הרטובים כוללים:  חדר אמבטיה,  חדר שירותים, מטבח והם רגישים יותר לנזילה מאיטום לא כראוי, לעומת חדרים שהם לא רטובים כגון: מרפסת שחשופה לבחוץ או ממ"ד וכו'. תוכל כמובן למצוא גם אנשי מקצוע אשר מתמחים באיטום חדרים, איטום וזיפות גגות, שיקום ואיטום מבנים, איטום גגות אזבסט וכו' ואף לקבל מהם ייעוץ והכוונה.

מתי יש לבצע איטום?

את האיטום יש לבצע בסמוך ליציקת היסודות של המבנה החדש, הפעולות הראשונות של האיטום מתבצעות אז על מנת שאיכות האיטום ויעילותו יישארו לאורך שנים רבות וישפיעו על עתידו של המבנה.

מאחר שהאיטום משפיע על אורך חיינו חשוב שהוא יהיה אטום היטב לא חסר או פגום, וכן להמשיך לתחזקו כל שנה על מנת לבדוק את תקינותו של המבנה. כמו כן, תוכלו להזמין בדיקת איטום בדירות כל שנתיים.

חשוב לעשות את האיטום לפני בוא החורף לפני שנגרם נזק כלשהו. כך שאם עברתם לדירה חדשה? או שיפצתם את הדירה יש לבדוק את האיטום ובאיזה שיטה השתמשו לאטום את הגג בטרם תזמין איש מקצוע לאיטום גגות. לרוב האחריות על איטום גגות הינה ל-10 שנים.

באיגוד הישראלי לבעלי המקצוע תמצא את בעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום האיטום מכל רחבי הארץ.