הקמת גינה 

הקמת גינות היא פעולה אשר דורשת מיומנות מקצועית של איש מקצוע. מאחר שישנם סוגי גינות שונות חשוב לתכנן ביחד עם גנן איזה גינה אתם רוצים שתהיה לכם. לאחר שהחלטתם ביחד עם הגנן מתחיל תהליך תכנון הגינה והקמתה. כמובן התקציב הוא חלק חשוב ובלתי נפרד בתכנון הקמת גינה. ישנם גינות אשר ההשקעה בהן היא גדולה יותר וישנם גינות שהשקעה בהם היא פעם בשבוע. הגינה שהחלטתם עליה עם האיש מקצוע היא הגינה אשר מתאימה לצרכים האישיים שלכם.

מה כולל תהליך הקמת גינות?

תהליך הקמת גינה ותכנונה כולל כמה שלבים חשובים:

ראשית אנו מגדירים בישיבה ביחד עם הלקוח והגנן איזה גינה הלקוח רוצה, מה התקציב של הלקוח, מה האלמנטים המיוחדים שהוא רוצה בגינה, ומהי ההשקעה שלו בגינה במהלך השבוע והחודש. לאחר מכן, אחרי שענינו עם הלקוח על שאלות אלה, עוברים לשלב שני. אם הלקוח רוצה גינה עם צמחייה נבין באילו צמחים ומהם ייעודם לגינה שהוא רוצה.האם הוא רוצה גינת ירק? או גינה בסגנון פראי?, או אולי גינה בסגנון זן יפני?. לאחר מכן, מבררים איזה סוג  דשא הוא רוצה, סינטטי משטח? מרוצף? או דק?. או אולי הוא רוצה בכלל שילוב של כמה אלמנטים שונים?. לאחר שהלקוח מאשר את סוג הגינה שהוא רוצה, מתחילים לעבוד על הגינה שלו. בעיצוב גינות אין צורך לחכות  חודשים או שנים עד שהגינה מתחילה לצמוח, אלא ישר מתחילים לעצב אותה ומשתמשים בצמחים ולאמנים שונים שהגנן מביא לגינה שלכם.

אילו סוגי גינות קיימות?

הגינות העיקריות שקיימות בתחום הקמת גינות הינן:

גינה ים תיכונית- זוהי גינה אשר החומרים בה הינם סלעי כורכר, אדני רכבת ומדרכי עץ אשר יוצרים מראה טבעי ועתיק אשר מתאים לאופי הבית שנבנה מכורכר ומפירוק בתים ישנים. כמו כן, הצמחייה בגינה זאת תכלול חרוב, רימון, הדס, חורש, צמחי תבלין, פרחי בר ועוד.

גינה טבעית- זוהי גינה אשר מאפשרת אירוח וישיבה בגן לצד עולם הילדים. מדובר על גינה רגילה ללא כל אלמנטים שונים בה. בגינה זאת נראה צמחייה וכמובן עצים ואף דשא סינטטי או דק בשילוב מרחבים גדולים ופינות ישיבה.

גן אירופאי- זוהי גינה אשר נמצא בה ספסלי עץ, סלעים בגודל בינוני ואלמנטים שונים של מים בצורת ברז או אריה ועוד. השילוב המעניין הזה של צמחיה, מים וההפרדה בין הדומם לבין החי יוצר נוף שקט ומרגיע וגינה עשירה ומסוגננת.

גן תאילנדי- זוהי גינה שמבוססת על חלום של אנשים שביקרו בתאילנד במלונות שונים, וחזרו עם זיכרונות שאותם ניסו ליישם בגינה שלהם. מדובר על גינה שנראית כמו גן עדן תאילנדי.