זיפות גגות

זיפות גגות היא שיטת איטום חובה לכל גג לפני בוא הגשמים. באמצעות שימוש בזפת אוטמים את הגג מפני חדירת מי הגשמים, וכן רטיבויות שונות והגשומה וכן על מנת לבודד את הגג. אטימות הגג באמצעות זפת עוזרת למנוע את חדירת  מי הגשמים או הרטיבויות השונות אל תוך קירות הבית. הזפת אשר מופק מפחם, נפט או עץ תלוי בסוג . הזפת. הוא חומר גלם קל ונוח לשימוש ביחס לחומרי האיטום האחרים. את הזיפות יש לבצע לפני עונת החורף וזאת מאחר שבחורף קשה לאטום את הגג שיורדים גשמים חזקים כל הזמן.

למה כדאי לבחור דווקא בזיפות ?

זיפות גגות היא אופציה קלה ונוחה. הרבה אנשים נוהגים להשתמש באופציה זאת מכיוון שהיא הכי זולה, מהירה וקלה מבין כל שאר שיטות האיטום למיניהם וכן ניתן לבצע בה תיקונים בקלות רבה. זיפות גגות היא שיטה וותיקה אשר הוכיחה את יעילותה במשך שנים רבות ולכן הודות לכך נשארה השיטה המובילה ביותר לזיפות ואיטום גגות. החיסרון היחיד שלה הוא שיש צורך בשכבות סיד חדשות מדי שנה, מאחר שהסיד הלבן מונע התחממות יתר של הזפת בקיץ ועקב כך עלולים להיווצר שברים.

למי מתאים זיפות גגות?

זיפות גגות אינו מתאים לכל סוגי הגגות. הגגות שכן מתאים להם זיפות גגות הם לרוב בתים ישנים עם גג רעפים, גגות עם שיפוע קל. שיטה זאת מתאימה לסוגי גגות אלה עקב מבנה הגג ושטח הגג. רוב הבתים החדשים אינם משתמשים בשיטת הזיפות הוותיקה מאחר שהגג שלהם בנוי אחרת מהבתים הישנים, על כן הם אוטמים בשיטות אחרות את הגג ולא בזפת.

מתי כדאי לבחור בזיפות?

נבחר בזיפות גגות בהתאם לסוג הגג שיש לנו. רוב גגות הרעפים משתמשים בזיפות גגות מאחר ששיטת זיפות זאת מתאימה לסוג הגג שיש להם. איטום בזפת חמה מתאימה לרוב לגגות יציבים ולא לגגות טרומיים, מאחר שכל תנועה בגג גורמת לשבר בשכבת הזפת ולחדירת המים.גם גגות בעלי שיפוע קל מתאימים לשימוש בזפת חם לאיטום הגג.  כמו כן חשוב לסייד את כל שטח הגג מדי שנה לפני שבוחרים לבצע זיפות גגות.